Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ما با فرهنگ خود در ایران به زن ها صدمه میزنیم

دسته بندی :موفقیت مالی 18 فوریه 2020 2512
حقوق زنان
  • پیش گفتار

این مقاله رو سعی میکنم کوتاهش کنم و باید بگم که این مقاله نظرات شخصی خودم هستش و در صورتی که نظری دارید یا فکر میکنید من اشتباه میکنم حتما در قسمت کامنت بهم بگین. خیلی دوست دارم با شما در این رابطه بحث کنم و اطلاعاتمون رو به هم انتقال بدیم.

در این مقاله به این میپردازیم که ما چگونه به زن ها یا بطور کل به جنس مونث در ایران با فرهنگ خودمون صدمه میزنیم و بعد ادعای نابرابری رو در ایران میکنیم. لطفا مقاله رو کامل با دید باز و بدون تعصب بخونید و به نظر دیگران احترام بزارین.

  • نقشی که ما به زن ها داده ایم

ما در ایران زن ها را به این دید نگاه میکنیم که فقط باید در خانه بمانند و بچه را بزرگ کنند و هیچ ادعای مالی از اون ها نداریم و بنظر من این طرز فکر اشتباه هستش چون برای مثال اگر من دختر بودم و هیچ انتظاری جامعه برای کسب درامد از من نداشت و من میدانستم که در آینده با یک مرد ازدواج خواهم کرد که تمامی خرجی من را خواهد داد دیگر تلاشی نمیکردم!

دیگر این سایت را برای شما نمیزدم تا کسب درامد کنم ، دیگر به دنبال کسب درامد از ارزهای دیجیتال نبودم ، دیگر برای کنکور و درس اونقدر تلاش نمیکردم چون میدونستم در آخر من مسولییت نان آوردن در خانه را نداشتم . وقتی میگم برای درس خودندن تلاش نمیکردم منظورم این بود که فقط به دانشگاه میرفتم تا مدرک لیسانس کامپیوتر خود را بگیرم و دیگر سراغ کلاس های جانبی برای یادگیری زبان های برنامه نویسی دیگر یا فتوشاپ یا … نمیرفتم. به طور کل منظورم این است که کار خود را آنقدر جدی نمیگرفتم.

  • منظور کلی من چیست؟

منظورم من این است که ما با نداشتن انتظار از زن ها در حال ضعیف کردن این جنس هستیم . یا به عبارتی دیگر که یکی از استادان من میگفت :

انسان باید گرسنه باشد تا دنبال غذا برود

اگر انسان نسبت به چیزی احساس نیاز نکند هیچ موقع به دنبالش نمیرود یعنی تا موقعی که ما از جنس مونث انتظار زیادی نداریم باعث ضعیف شدن این جنس میشویم و بعد در خیلی از مواقع میگوییم زن ها قدرت ندارند. اخه برای مثال وقتی مردی مدیر یک شرکت بزرگ است که قدرت زیادی در ایران دارد دلیل این بوده که از این مرد جامعه انتظاراتی داشته و شخص احساس مسولییت کرده و آنقدر تلاش کرده که توانسته شرکتی را پایه گذاری کند و وقتی ما از زن ها انتظار نداریم و بهشان میگوییم که در آینده یک مرد خرجی تو را میدهد خوب او نیز مگر مریض هست که شرکتی را برای کسب درامد بنیان گذاری کند؟

اگر من بودم که فقط به تفریح کردن و مقداری درس خواندن میپرداختم و سراغ کار های سخت نمیرفتم.

  • راه حل چیست؟

بنظر من اگر خودم در اینده دختر دار شوم به هیچ وجه مصرف گر به بار نمیاورمش بلکه به اون مبانی پایه ی اقتصادی مثل کار کردن و مینیمالیسم بودن رو یاد میدادم و با این طرز فکر بزرگش میکردم که تو در آینده باید استقلال مالی داشته باشی و به این فکر نباش کسی خرجی تو را بدهد.

با این کار نه تنها باعث میشدم در آینده زن قدرتمند تری بشود بلکه او را نیازمند دیگران نمیکردم . حرفی که سعی دارم بزنم این است که شما نیز کمی انتظارات خود را نسبت به دختر خود بالا ببرید و سعی کنید او را مستقل تر و در نتیجه قدرتمند تر به بار بیاورید.

  • به فرزندان خود پول ندهید!

این درسی بود که من از کتاب همسایه ی بعدی میلیونر یاد  گرفتم که در این کتاب میگوید : تحقیقات ثابت کرده که فرزندانی که از مادر یا پدر خود پول های بیشتری و به هر دلیل دریافت میکنند تمایل کمتری به در آوردن پول دارند و پول خود را به راحتی خرج کرده و یا به عبارت دیگر قدر پول را نمیدانند.

این حرف دقیقا همون چیزی رو میگه که استاد من بهم گفت  یعنی : آدم باید گرسنه باشه تا دنبال غذا بره . نمیگم به بچه های خود اصلا پول ندهید و گرسنه نگه دارید. خیر ! همچین حرفی نمیزنم . بلکه میگم که با سیاست به آنها پول بدهید و به آنها یاد بدهید که یک بودجه ی مالی خواهند داشت و برای خرید چیز هایی که اضافی هستند و دوست دارند ، باید پول خود را ذخیره کنند تا بتوانند آن چیز را بخرند.

در این حالت آنها هم قدر پول را خواهند فهمید و کم خرج خواهند شد و هم معنای واقعی ذخیره ی پول را خواهند فهمید

  • کلا آخر

در  صورتی که از مقاله لذت بردید یا نظری دارید همانطور که گفتم حتما در قسمت کامنت بهم بگین و برای مطالب بیشر مارو در اینستاگرام ، آپارات ، یوتیوب و توییتر دنبال کرده و پست مارو لایک کنید و در صروتی که میخواین مارو حمایت کنین پست مارو با دوستاتون به اشتراک بزارین

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0