Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چرا بازی های کامپیوتری میکنیم؟

دسته بندی :روانشناسی و طرز رفتار 9 ژوئن 2019 1756

بیایید کمی به گذشته برویم و نگاهی به تکامل در سیر زندگی انسان بپردازیم. در گذشته های دور که کامپیوتر نبود و اکثر خانه ها ویلایی بودند. بطور کل ما انسان های الان (هومو ساپینس ها) بدیل اینکه روابط اجتماعی خوبی داشتیم و توانایی ایجاد رابطه و انتشار افکار خود به دیگری را داشتیم نسبت به دیگر نوع انسان ها (نئاندرتالل ها ) و حیوانات برتری یافتیم. پس تا الان فهمیدیم که انسان ها تشنه ی روابط اجتماعی هستند.

در گذشته فرزندی که بدنیا میامد باید کم کم مانند پدر و مادر خود شکار را یاد میگرفت و اصول بقا را میاموخت . در آن زمان هر روز یک ماجراجویی جدید در پی داشت و مجبور بود برای بقای خود جنب و جوش داشته باشد. در آن زمان انسان ها روابط اجتماعی قوی داشتند و هر روز برای مثال آشنا ها یا دوستان خود را میدیدند و رابطه ی واقعی داشتند نه مجازی.

ما اولین انسان هایی هستیم که تقریبا اکثر مواقع تنها هستیم و در آپارتمان هایی زندگی میکنیم که ضمینه ی جنب و جوش را به بچه نمیدهد و زندگی بچه هر روز یک چیز تکراری میشود و ماجراجویی جدیدی در کار نیست! ما فراموش کردیم که در ذات ما بود و الان هم است که جنب و جوش داشته باشیم و بصورت گروهی در ارتباط باشیم .

بچه وقتی نمیتواند از آپارتمان خارج شود و جای تحرک زیادی ندارد و در دنیای واقعی نمیتواند گروه تشکیل دهد پس  این نیاز های طبیعی خود را در بازی های کامپیوتری میابد. او در بازی های کامپیوتری میتواند گروه تشکیل دهد ، میتواند ماجراجویی کند و بگونه ای شخصیت خود را جای شخصیت بازی میبیند و بقا را دوست دارد.

بیشتر توجه من با بازی های آنلاین هست. اگر کمی دقت کنید میبینید اکثر بازی های آنلاین پر طرفدار یا شما بصورتی شخصیتی هستید که باید با تشکیل گروه بقا بیابید و شخصیت شما گشنه و تشنه میشود.( مانند بازی های rust و dayz ) و یا با کار گروهی ، که نیاز پایه و قدیمی بشر است باید در بازی برنده شوید.

دوست آنلاین

البته این میان تقصیر بر گردن بچه ها نیست و  به طور قطع نمیتوانم بگویم که کاری که میکنیم بد است یا جواب نمیدهد بنا بر تجربه های شخصی میگویم که بچه هایی وجود دارند که همه ی دوستان آنها آنلاین هستند و در مدرسه دوستی ندارند. اگر بطور کل نگاه کنیم بعضی از این بچه ها بسیار شاد نیز هستند . به هر حال باید در نظر داشته باشیم که هدف اصلی خوشحال بودن است و هر مسیری که میرویم و به خوشحالی ختم میشود میتواند مسیر درست باشد.

من در این مقاله چیزی را به ذهن شما غالب نمیکنم و بگویم چی درست است و چی غلط و دوست دارم خودتان فکر کنید و نتیجه گیری کنید.

 

 

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0