Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

دلایل موفقیت توماس شلبی واقعی در سریال پیکی بلایندرز

دسته بندی :موفقیت مالی 24 جولای 2019 69286
 • تمام متن مقاله در قالب یک ویدیو

دوستان عزیزم ، ما ویدیویی تهیه کردیم که تمامی این مقاله رو در قالب یک ویدیو براتون توضیح میده اگه میخواین این ویدیو رو ببینین به آخر همین صفحه بروید.

 • نظرات نویسنده ی مطلب

دوستان عزیزم میدونم شاید این مطلب در مبحث موفقیت مالی قرار نگیره ولی غیر مستقیم میتونه عامل ایجاد انگیزه در شما بشه چون اگر بخوام صادقانه بگم فیلم ها روی انسان تاثیر زیادی میزارند و جرقه ی شروع به کاری با فیلم ها در ذهن خیلی از مردم زده میشه.

 

 • پیکی بلایدرز و توماس شلبی واقعی کیست؟

باید بگم داستان سریال پیکی بلایندرز واقعی است و در سال 1890 میلادی  این افراد واقعا وجود داشتند و افرادی از قشر کارگر جامعه بودند و این ادعا که اسم آنها بخاطر بودن تیغ در کلاهشان گرفته شده است اشتباه است و هیچ مدرکی معتبری در این رابطه وجود ندارد ولی باید بگم که اکثز قسمت های سریال واقعی است مثلا در قدیم برای اینکه پلیس ها دستگیرتان نکنند شما باید یه پولی به پلیس ها میدادی. ( البته همه ی پلیس ها فاسد نبودند).

تا سال 1900 پیکی بلایندرز ها دیگر وجود نداشتند که یکی از علت های آن بوجود آمدن مدرسه ها بود که بچه ها بیشتر به آن فرستاده میشدند و همینطور چون کار پلیس بهتر شد و همینطور مقدار مجازات ها برای اینگونه جرم ها که به گنگ و خشونت وابسته بودند بیشتر شد.

 • توماس شلبی در سریال پیکی بلایندرز

اگر این متن رو دارید میخونید پس احتمالا سریال رو نگاه کردین پس من سعی میکنم خلاصه ی داستان رو بگم.

داستان پیکی بلایندرز داستان خانواده ای است که در قشر کارگر جامعه قرار داره و بیشتر ماجرا به توماس شلبی که یکی از اعضای اون خانواده است و بسیار باهوش است میپدازه و اینکه چگونه این فرد باهوش خانواده ی خود را به خانواده ای قدرتمند و پر نفوذ تبدیل میکنه.

 • دلایل موفقیت توماس شلبی و درس هایی که میتوان از آن گرفت :

 • توماس شلبی همیشه به فکر پیشرفت است

توماس شلبی همیشه به فکر پیشرفت است حتی پیشرفت های کوچک و همینطور با نقشه های زیرکانه ای که میکشه و با اجرای دقیق و زیرکانه ی این نقشه ها موفق است و همینطور او به کم قانع نیست چون در سریال میبینیم که هیچ وقت از افزایش قدرت خودش دست نمیکشه.

همان طور که برایان تریسی میگه : ذهن تو و قابلیت نقشه کشیدن، فکر کردن و تصمیم گرفتنش بزگترین و قدرتمندترین سلاحی است که در برابر تنبلی و نقشه کشیدن داری و زندگی تو حاصل نقشه هایی که میکشی و تصمیم هایی که میگیری است.

اگر کمی فکر کنید میفهمید که با هر دقیقه فکر کردن درباره ی مسله ای یا موضوعی یا نقشه ای در حقیقت شما 10 دقیقه پروسه ی انجام کار را آسان تر کرده اید پس میفهمیم که شما قبل از انجام کاری باید روی استراتژی خود به خوبی فکر کنید تا نقشه ی شما بهتر پیش برود.

 • بزرگترین نقطه ضعف یک مرد موفق ، عشقش میتونه باشه.

 • هر چیزی قیمتی دارد !

همانطور که توماس شلبی در یکی از دیالوگ های ماندگارش میگه: همه ی ما فاحشه هستیم ، فقط قسمت های مختلفی از خود را میفروشیم.

برداشتی که من از این موضوع میکنم اینه که در معامله باید همیشه چیزی برای ارایه دادن به طرف مقابل داشته باشیم حالا اون چیز میتونه وقتمون باشه . بطور کل باید بگم هیچ چیز رایگان نیست و تو در یک معامله نباید انتظار داشته باشی که فقط خواسته ی تو برآورده شود بلکه باید نفعی به طرف مقابل نیز برسد.

توماس در فیلم ، اول به حرف زدن با افراد میپردازه  و میهفمه که شخص مقابل به چه چیزی نیازمنده و چه چیزی هست که شخص مقابل خیلی میخوادش و سپس اون چیز رو به عنوان اهرمی برای انجام معامله به کار میگیره

 • توماس شلبی خودشو سربازه میدونه

این عمل توماس باعث میشه که از چیزی ترسی نداشته باشه و هیچ چیز براش مهم تر از رسیدن به حدف خودش نباشه.

اون ترسی از مرگ ، کشتن و… نداره و هر کاری برای رسیدن به هدفش میکنه. البته این صفات همیشه خوب نیستند ولی اگر نگاهی به زندگی افراد موفق نگاه کنیم ، میبینیم اونا هیچ وقت دلرحم نیستند و برای رسیدن به هدفشون هر کاری میکردن ( البته این بستگی به این داره که شما چه کسی را فرد موفق بپندارید! همانطور که در مقاله ی “چرا ما رفتار های متفاوت داریم؟” به این مسله پرداختم . پس بهتره سری بهش بزنید.).

بزارین مثال هایی بزنم : برای مثال مارک زاکربرگ که خالق فیسبوک است ، به همکارش که در ساخت فیسبوک بهش کمگ کرد و سرمایه گزاری نیز کرد، خیانت کرد . (حالا میتونید اسمشو خیانت نزارین ولی برداشت من اینه. شما میتونید بیوگرافی و چگونگی ساخت فیسبوک رو توی فیلم “The Social Network” که بر اساس واقعیت هست ببینیید).

یا بگذارید به گذشته ی دور نرویم و به در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربران فیسبوک در کمپین های انتخاباتی بپردازیم.

 یا بیل گیتس که اصل ویندوز اختراع اون نبود و پایه ی کد ویندوز رو کس دیگری نوشته بود و بیل گیتس در حقیقت اختراع اونو دزدید و به نام خودش ثبت کرد. ( اگر بیل گیتس دلرحم بود همچین کاری نمیکرد. میتونید توی اینترنت گفته ی من رو به انگلیسی سرچ کنید یا عبارت the man who could have been bill gates رو در گوگل سرچ کنید و اولین ویدیوی یوتیوب را ببینید.)

 • پایان موضوع

آخر این موضوع رو میخوام با این گفته از توماس شلبی به پایان برسونم که میگه : من یه خائن به طبقه ی اجتماعی خودم که طبقه ی کارگر هست ، نیستم بلکه من بهترین نمومه از فردیم که یک نفر از قشر کارگر میتونه بدست بیاره.

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

  لینک کوتاه:
  0