Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

افراد درونگرا ( Introvert ) چه کسانی هستند؟

دسته بندی :روانشناسی و طرز رفتار 7 فوریه 2020 4585
فرق افراد درونگرا و برونگرا
 • پیش گفتار

در این مقاله در مورد شخصیت درون گرا ( Introvert ) حرف میزنیم و بهتون میگیم که چه افرادی هستند و چه ویژگی هایی دارند و چرا به نظر من موفق تر و جذاب تر هستند ! شاید شما این افراد را با نام خجالتی میشناسید یا آنها را افرادی میدانید که در روابط اجتماعی خوب نیستند و یا این نوع شخصیت رو نوعی عیب میدانید و شاید به پسر یا دختر خودتون میگید که : “یکمقدار اجتماعی باش! مگر نه یکجور عجیب دیده میشی!”. ولی توی این مقاله بیشتر به این موضوع میپردازیم.

من این چیز هایی که توی این مقاله بهتون میگم رو تحقیقتات زیادی به زبان انگلیسی سرش کردم و قسمتی از اون ها هم تجربیات من با رفیق شدن با افراد درون گرا بوده و به هیچ وجه قصد ندارم بگم که مثلا این افراد خوب هستن یا نه و یا سعی ندارم بگم تبدیل به این اشخاص بشین یا بگم خودم همیچین فردی هستم بلکه قصد دارم با دادن اطلاعاتی در مورد این افراد شناخت جامعه رو نسبت به این افراد بیشتر کنم و سطح فرهنگی جامعه رو بالا ببرم تا شاید یکمقدار از درد افراد درون گرا در جامعه کمتر بشه.

 • درون گرا ها چه شخصیتی دارند و چه کسانی هستند؟

همونطور که گفتم درون گرا ها کمی خجالتی دیده میشوند و اون ها رو عجب الخلقه یا منزوی مینامند ولی مشکل اینجاست این افراد از صحبت های بی معنی و الکی بیزار هستند و اینکه درمورد چیزی بی معنی و غیر مهم صحبت کنن احساس راحتی نمیکنن و همنطور باید بگم این افراد از صحبت های کوتاه و از روی رودرباسی بدشان میاید .  اون ها دوست دارن درمورد یه چیز مهم با کسی که علاقه به اون موضوع داره صحبت کنن و جالب اینجاست این افراد خیلی به زبان بدن اهمیت میدن و 90 درصد اوقات میفهمن از یک موضوع خوشتان میاید یا نه و در صورتی که شما خوشتان نیاید هیچ موقع از حرف زدن لذت نمیبرند.

دوست دارند روابط اجتماعی عمیق داشته باشند. اون ها دوست ندارند 5 یا 6 دوست داشته باشند بلکه اون ها دوست دارند یک دوست یا رفیق داشته باشند ولی بصورت عمیق با اون ارتباط برقرار کنن . اون ها علاقه ی شدیدی به شنیدن حرف ها و مشکلات دوستانشون دارن و برای حل اون تلاش میکنن. برای مثال همه ی ما اون رفیقی رو داشتیم که وقتی یه مشکل رو میگیم بهش سعی میکنه موضوع رو منحرف کنه و بحث رو عوض کنه یا کاسه ی داغ تر از آش برای ما بشه

ولی افراد درون گرا چون به روابط عمیق اهمیت میدن همیشه اگر مشکلی باشه اصرار میکنن که مشکل رو بهشون بگی و با تمام وجود وارد قلب مشکل میشن و سعی نمیکنن بحث رو منحرف کنن بلکه سعی میکنن مشکلت رو حل کنن یا اگر مشکل حل نمیشه به اون بپردازن و دلگرمی بهت بدن

 • درون گرا در گذر زمان

درون گرا ها رو معمولا در دبیرستان یا راهنمایی ( چه در ایران چه در خارج ) یا بعضی اوقات نادر در دانشگاه بصورت فردی میبنید که همیشه توسط افراد دیگر اذیت ( چه کلامی چه فیزیکی ) اذیت میشوند و کسی با اون ها دوست نیست یا به عبارت دیگه مرد آلفا Alpha Male  نیست. معمولا افرادی در دوران دبیرستان و راهنمایی موفق میشن که برون گرا تر یا Extrovert باشند و دوستان زیادی رو به عبارت دیگر نوچه های زیادی رو بتونن دور خودشون جمع کنن.

در گذشت زمان این افراد درون گرا چون دوستان زیادی پیدا نمیکنن یا دختر یا پسر دیگری را برای عاشقی پیدا نمیکنن کم کم نمیتونن دختربازی یا رفیق بازی کنن و در نتیجه این افراد وقت خالی زیادی پیدا میکنن و مجبورن اون رو با دنبال کردن علاقشون یا کتاب خوندن پر کنند و در نتیجه این افراد سرمایه ی اصلی خودشون رو صرف آیندشون میکنن و در آینده در بیشتر اوقات موفق میشن .

اونها رویا پرداز های خیلی خوبی هستن و وقت خودشون رو به جای اینکه صرف چیز های دیگه کنن صرف رسیدن به رویاهاشون میکنن و در آینده درصد احتمال موفقیتشون بالاتره.

 • سوالی مهم

یه سوال از شما دارم : شما چند ساعت از وقتتون رو صرف دختر بازی یا بخصوص رفیق بازی کردید؟ اگر همین وقت رو صرف کار دیگه میکردین توش استاد نمیشدین؟ البته باید بگم موضوع دیگری پیش میاد که بعضی اوقات این افراد به بازی یا بازی های آنلاین روی میاورند که البته باید بگم اونطور نیست که نسل قدیم به تو گفته از بازی به جایی نمیرسی.

این طور نیست ! بازی نیز آینده دارد ولی خیلی سخت است. ما بازیکنان تیم های جهانی برای مثال کانتر داریم که شرکت اسپانسر بهترین غذا و خونه و لباس و حقوق رو بهشون میده و فقط وظیفشون 6 ساعت یا بیشتر بازی کردن در روز هستش. منظورم اینه بازی نیز اگر توش خیلی خوب باشی آینده داره ولی متاسفانه باید اون رو سخت ادامه بدی به دید فقط بازی نگاهش نکنی بلکه به دید شغل نگاه کنی و البته باید بگم دلیل اینکه افراد زیادی موفق نمیشن رقابت زیاد هستش.

 • قدرت ها دست افراد دیگر افتاده

در قدیم افرادی که هیکل یا زور بیشتری داشتند میتوانستند بیشتر کار کنند و پول بیشتری بدست بیاروند ولی در قرن 21 اینطور نیست ! امروزه قدرت در هوش و دانش هستش و نه داشتن هیکل یا زور زیاد. البته باید بگم که این طرز فکر غلطه که همیشه افراد درونگرا موفق میشوند و افراد برونگرا موفقیتی ندارند. برای مثال افراد درون گرا فروشنده های افتضاحی هستند. ما در اینجا فقط احتملات موفقیت رو برسی میکنیم.

ولی باید بهتون بگم افراد درون گرا اکثر اوقات ساکت هستند و بیشتر گوش میدهند و خیلی به زبان بدن دیگران اهمیت میدهند و فرد دیگر یا شریک خود را خیلی با دقت انتخاب میکنند و خیلی سخت تر هست تا این افراد را گول بزنید چون بیشتر عمر خود را بیشتر نظاره گر رفتار دیگران و زبان بدن دیگران بودند تا اینکه مشغول حرف زدن باشند.

جذابیت نیز چیزی نسبی هستش و باید حتما قبول کنید که امروزه حداقل در مورد پسر ها اینگونه هستش که مرد هایی که باقدرت بیشتر هستند جذاب تر دیده میشوند و قدرت و ثروت یکی از بزرگ ترین ملاک های انتخاب پسر هستش. افراد درون گرا در اکثر اوقات اون پسری میشوند که ما در مدرسه مسخره میکردیم یا دست کم میگرفتیم و تاثیری در هیچ چیز نداشتند ولی در آینده مجبور هستیم برای آنها کار کنیم

 • منظورم از این حرف ها و راه حل

منظورم از این حرف ها این هستش که ما درونگرا یا Introvert بودن رو نباید به دید یک بیماری ببینیم و سعی در درمانش کنیم یا پسر یا دختر خودمون یا کسی که دوستش داریم رو به خاطر درونگرا بودن سرزنش کنیم یا بهشون بگیم مشکلات روحی روانی داری و اجتماعی نیستی. باید بدونیم خیلی از کارآفرینان موفق مثل ایلان ماسک نیز Introvert یا درونگرا بودن و در دوران بچگی همیشه مسخره میشدن ولی ببینید که چقدر موفق شدند.

بهترین راه حل اینه که اشخاص رو و خودمون رو همونطور که هستیم بپذیریم و اگر درونگرا هستیم سعی نکنیم برونگرا شویم و اگر برون گرا هستیم سعی نکنیم درونگرا شویم . بلکه به عبارتی دیگر با کارت هایی که در میز داریم بهترین بازی را بکنیم  و بدانیم هر شخصی متفاوت هست و یک صفت باعث بدی یا خوبی شخصی نیست و با صفات یا حتی بیماریی که داریم بهترین بازی را در این بازی روزگار بکنیم.

 • حمایت شما از آلفاگیک

در صورتی که از پست لذت بردین نظرات خودتون رو در ارتباط با پست و افراد درون گرا بگین و همینطور به ما بگین که آیا همچین شخصی در زندگیتون هستش و اگر هست اون رو در زیر پست اینستای ما تگ گنید. در آخر هم لطفا مارو در آپارات ، اینستاگرام ، یوتیوب لایک کرده و فالو کنید و پست مارو با دوستاتون به اشتراک بزارین.

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

 1. سلام روزتون بخیر تندرستی
  خواستم اول نظر بزارم خستگیتون بره / خراطین
  واقعا مفید بود برام من اینجارو سیو کردم تا دوباره بیام
  ممنون

  • Sina Ma گفته؛
   08:50 2020/02/29

   واقعا خوشحالم از مقاله های من لذت میبرید.
   ما هر هفته مقاله ی جدید میزاریم
   حتما باز هم به ما سر بزنید

 2. سلام روزتون بخیر تندرستی
  واقعا مفید بود برام من اینجارو سیو کردم تا دوباره بیام
  خواستم نظر بزارم خستگیتون بره / پخش تراکت
  ممنون

 3. سلام واقعا برام مفید بود اینجارو هم با اجازتون تو موبایل سیو کردم و هم برای دوستم تو واتساپ فرستادم هم اینجارو ببینه وهم نگاهی به سایتتون بندازه

 4. سلام امیدوارم حالتون خوب باشه – دلم نیومد کامنت نزارم و خسته نباشید نگم — خداقوت

 5. سلام امیدوارم روز سرشار از انرژی داشته باشید و البته کی خبر خوب بشنوید

  ممنون کلی برام مفید بود واقعا

  دلم نیومد کامنت نزارم و تشکر نکنم – ممنون ادمین

لینک کوتاه:
0