Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

توهمی که شما از جذابیت دارید اشتباه است !

دسته بندی :روانشناسی و طرز رفتار 29 اکتبر 2019 5463
چگونه جذاب شویم؟
 • پیش گفتار ها :

چندی پیش مقاله ای با عنوان “کمی اعتماد به نفس داشته باشید !” رو در سایتم براتون گذاشتم که متاسفانه خیلی مورد توجه قرار نگرفت و اون هم بخاطر عنوان مقاله بود که خیلی ها فکر کردن یک چرت و پرت دیگر انگیزشی هست. بلکه اینطور نبود و من از نظر علمی به این موضوع پرداخته بودم.

در این مقاله هم ما میخواهیم به شما کمک کنیم تا جذابیت خودتون رو با استفاده از تعریف و اصل جذابیت بالا ببرید. ولی قبل از هر چیز اول از همه به این موضوع میپردازیم که انسان چه چیزی نیاز دارد؟

 

 • شما واقعا چه چیزی نیاز دارید؟

آیا چیزی که واقعا نیاز دارید پول هستش؟ مردم چرا پول را میخواهند؟ اشتباه مردم در داشتن پول این است که هدف آنها داشتن احترام طرف مقابل است ولی متاسفانه پول نمیتواند برای شما همیشه احترام بخرد و باعث شود مردم به تو احترام بگذارند بلکه چیز هایی دیگر هستش که از پول هم مهم تر هستند مثل قدرت یا جذابیت.

دقت کنید وقتی جذابیت میگم منظورم داشتن اندامی مناسب نیست بلکه این است که اگر شما مذکر نیز هستید، بتوانید با افراد مذکر دیگر به خوبی رفتار کنید و جوری شوید که با انها در کوتاه ترین زمان بتوانید دوست شوید. خیلی از جا ها پول کار را راه نمیاندازد ولی داشتن طرز بیان خوب یا دوستانه میتواند کار های شما را بخصوص در کار های دولتی بیشتر راه بندازد.

تا حالا حتما دوستی داشتید که نفوذ بالایی را در میان دوستانتان دارد و حرف آن هست که حرف آخر میشود و همه به آن عمل میکنند. دقیقا منظور من از جذابیت همچین شخصی هست . خیلی وقت ها برای جذاب بودن باید بتوانید باهوش نیز باشید و نیاز های دیگر افراد را بهتر از خودشان تشخیص دهید و برای رفع آنها بکوشید.

خیلی وقت ها خود افراد نیز نیاز خود را نمیدانند ولی شما باید بهتر از خودشان بتوانید آن نیاز را بدانید. نفوذ بالا داشتن در بین دوستان اصلی مهم تر از داشتن پول هست. شما دوست دارید اون بچه پولدار بی دوست باشید یا آن فردی باشید که همه به حرف آن گوش میکنند و محبوب است؟ در حقیقت محبوب بودن قدرت میاورد در حالی که پول نمیتواند همچین کار را همیشه خوب انجام دهد.

 • این جذابیت که میگن چی هست؟

جذابیت رو میشه به دید قانون عرضه و تقاضا نیز دید . طبق این قانون هر چیزی که کم باشه با ارزش تر میشه و افراد علاقه ی زیادی دارن تا اون چیز رو بدست بیارن. به طور کلی مردم به دنبال چیز های کمیاب تر هستند  و دوست دارند چیزی که کمتر هست رو داشته باشن و به اون چیز کمتر جذاب تر میگویند.

بزارین مثالی بزنم ; حتما توی موزیک ویدیو ها دیدید که مثلا 5 دختر هستند و همه اگر لباس یکرنگ بپوشند زیبایی خودشان را خواهند داشت و کسی جذاب تر نخواهد بود ولی وقتی مثلا یکی قرمز و بقیه سیاه میپوشند این قرمز پوشیدن باعث جذاب دیده شدن اون دختر در بین 4 دختر دیگر میشه و  همه ی ما غیر ارادی فکر میکنیم که اون جذاب تر از دیگر دختر هاست. در حالی که این توهمی هست که که ما بعلت متفاوت بودن رنگ لباس اون دختر داریم و فکر میکنیم جذاب تر است.

آیا میخواهید باهوش باشید؟ باهوش بودن چیز نسبی هست! بعضی مواقع به جای اینکه خودتان را باهوش تر کنید میتوانید محیط خود را عوض کنید و به جایی بروید که افراد باهوش کمتر هستند و به عبارتی دیگر احمق ها زیاد  هستند.( البته باید بگم با عوض کردن محیط و رفتن به محیط پایین تر، شما جلوی پیشرفت خود را میگیرید چون دیگر شخص باهوش دیگری وجود ندارد تا با آن رقابت کنید.).

 

رقابت است که باعث پیشرفت شما میشود! و عاملی میشود تا خود را ارتقا دهید

برای مثال شاید سریال پیکی بلایندرز را دیده اید; و اگر ندیده اید هم باید بگم درباره ی شخصی بسیار باهوش است که کسب و کار خود را گسترش میدهد. اسم این شخص توماس شلبی هستش. چیزی که خیلی منو به فکر واداشت این بود که چه چیزی باعث باهوش دیده شدن و جذاب دیده شدن توماس شلبی میشد؟ با کمی تحقیق به این نتیجه دست یافتم که چون توماس اطراف خود را با افراد احمق تر از خودش مثل برادرانش پر میکرد این مسله باعث میشد ما توماس رو باهوش تر ببینیم.

توماس شلبی واقعی در سریال پیکی بلایندرز

به طور خلاصه چیز کمیاب در بین چیز های تکراری خیلی برجسته تر دیده میشود مثل توماس که در بین چند برادرش احمق ترش بود یا دختری که لباس قرمز دارد ولی دوستانش همه سیاه پوشیده اند.

 • نکاتی برای جذابیت بیشتر

توی مقاله “کمی اعتماد به نفس داشته باشید !”  گفتیم جذابیت شخصیت مهم تر از ظاهر است. شما با انجام رفتار هایی خاص میتوانید جذابیت خود را بیشتر کنید.

 1. اول از همه ، همیشه لبخند به لب باشید و سعی کنید در مرکز توجه باشید . چیز مهمی که باید بخاطر داشته باشید این هستش که قدرت با برتر بودن از همه، اکثرا بدست نمیاد بلکه با دوست بودن با همه بدست می آید.
 2. این مورد رو از بهترین کتاب  جهان در رابطه با اجتماعی بودن و دوستیابی بنام  “آیین دوستیابی  از دیل کارنگی” برداشتم که میگوید: مردم دوست دارند در مورد خودشان حرف بزنند و هیچ کسی دوست ندارد حرف های دیگران را بشنود. پس هنگامی که با کسی آشنا میشود سعی کنید بگذارید او از خودش بگوید و حرف بزند و شما شنونده باشید. (کافیه فقط یکبار اینو امتحان کنید).
 3. یادتان باشد همیشه افرادی هستند که به شما حسادت میکنندو از شما بدشان میاید حتی اگر محبوب ترین شخص در محل کار یا دانشگاه یا کلاس باشید. پس خودتون رو با اونا ناراحت نکنید
 4. چیزی که خیلی خیلی از همه مهم تره داشتن اعتماد به نفس هست که در مقاله ی  “کمی اعتماد به نفس داشته باشید !”بهتون قشنگ توضیح دادیم.
 5. سعی کنید با دوستان پایین تر از خود بگردید تا برجسته باشید.( که البته سخت هست چون ممکن است مغرور شوید و دوستان پایین تر از شما ، شما را رها کنند. پس حواستون به مغرور نشدن باشه!)
 6. چیزی که مهم هست اینه که تُن صدای شما ، تماس فیزیکی و زبان بدن شما خیلی مهم هست که انقدر مبحث طولانیی هست که در اینجا نمیگنجد.

شما چه چیزی فکر میکنید؟ فکر میکنید دیگه چه چیز هایی انسان رو جذاب تر میکنه و باعث میشه نفوذتون تو دوستان بالا بره؟ حتما توی کامنت بهم بگین که خیلی مشتاقم نظراتتون رو بدونم:)

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

  لینک کوتاه:
  0