Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هدف تو از زندگی چیست ؟

دسته بندی :روانشناسی و طرز رفتار 18 سپتامبر 2020 1729
  • انتخاب طبیعی و هدف زندگی

حتما میدونین که ما انسان ها با هر بار تولید مثل ، ژن های خودمون  رو ترکیب و بعضی وقت ها هم تکمیل میکنیم و فرزند ما حاصل ترکیب ویژگی های پدر و مادرش هستش که میشین شما. و باید توجه داشت که ما خوبی یا بدی  صفت رو تعیین نمیکنیم و تعیین اون بر مسولیت انتخاب طبیعی هستش. ( همانطور که در ویدیو های قبلی گفتم ممکنه خوب شنیدن در یک روز کاری در شهر  شلوغ ویژگی بدی باشه ولی در جنگل شاید بتونه ویژگی خوبی باشه.)

اگر چهره ی زیبایی دارید یا چشم قویی که دارید  اون رو بعنوان هدیه از نسل های قبل دریافت کردید و باید بدونید که همه ی ما یکسان بدنیا نیامدیم ولی همانطور که در مقاله هام گفتم مسله این هستش که با کارت هایی که در بازی زندگی داری خوب بازی کنی و نه اینکه به کارت های بازیکن های دیگه حسادت کنی. این یعنی در بازی زندگی هر کسی با برتری هایی نسبت به دیگری متولد میشه و برتری تو با برتری دیگران شاید یکسان نباشه. پس باید تمرکزت رو روی برتری هات بزاری و اون ها رو تقویت کنی و نه اینکه چیزی رو انتخاب کنی که توش نسبت به دیگران برتری نداشته باشی به همین دلیل هستش که جامعه و تمدن ازافراد متفاوت بوجود میاد که کار های متفاوت انجام میدن و استعداد های متفاوتی دارند و همه ی ما قرار نیست دکتر بشیم

خیلی ها هدف های گوناگونی دارن و این هدف داشتن هست که بهشون انگیزه میده . پس همیشه باید  یک هدف داشته باشیم. البته این هدف ها میتونن خیلی احمقانه هم باشند ولی در هر صورت وجودشون الزامیه. برای مثال یکی از اهداف انسان میتونه این باشه بتونه ژن و اطلاعات مهم رو به نسل بعدش منتقل کنه که جامعه اون فرد که اینکار رو میکنه رو به عنوان شخص خانواده دار  میبینه.

  • هدف مسخره ی من چیست؟

یکی از اهداف من و خیلی از افراد خانواده داری هستش ولی مثل اینکه من بیشتر از حد روی جنبه ی تکامل انسان و داشتن برتری جهت امنیت خانواده ام تمرکز دارم ( که این اطلاعات پایه ی من درمورد تکامل و انتخاب طبیعی هم نتیجه ی یک سال پشت کنکور موندن و خوندن زیست دبیرستان هست ) .

اگر بخوایم واقع بین باشیم ما ژن برتر نداریم چون  ژن برتر نسبت به محیط سنجیده میشه و محیط متغیر هست ولی یک سری افراد رو داریم که با محیطی که توش هستن بهتر یا سریع تر سازش پیدا میکنند و اون افراد موفق هستند. ولی قدرت نسل شما فقط با ژنتون سنجیده نمیشه بلکه با میانگین ژن چندین نسل قبل شما سنجیده میشه برای مثال افرادی هستند که ارث کلانی دریافت میکنند که  این افراد شاید خودشون بی عرضه باشن ولی نسل قبلشون شخص باهوشی بوده.

وقتی میگم هدف من بالا بردن قدرت نسل خودم  و خانواده داری هستش بدین معنی نیست که فقط پول برای خانواده ام جمع خواهم کرد ( این اشتباهی هستش که خیلی ها میکنند و همه چیزی رو مادی میبینن و به تربیت نسل بعد توجه نمیکنند.) . تربیت درست فرزندان هم میتونه چیز خیلی مهم تری از مسایل مادی باشه. همانطور که در جامعه شاهد هستیم پسر یا دختر یک دکتر مهندس چه تریبیتی داره.

بطور کلی جوان هایی رو میبینم که بقول یکی از دوستانم محدودیت ذهنی برای خودشون تعریف کردن و این محدودیت که توسط ذهن خودشون ساخته شده ، بزرگ ترین بازدارنده ی اون ها از پیشرفت هستش.(برای مثال میگویند هر وقت کار کاسبی این مغازم بگیره دیگه تمومه و دیگه به فکر باز کردن شعبه های دیگه نمیشن) یک سری از افراد رو میبینیم که جوان های مصرف گر خالص هستند . این یعنی هدفشون فقط خوردن و خوابیدن هستش ولی به شخصه باید بگم بعضی وقت ها به فکر این میوفتم که نسل بعد خودم رو توی یک کشور اروپایی ادامه بدم و در اون جا فرزندانی مصرف گر بزرگ کنم و واقعا به بچه های خودم اجازه بدم از زندگی لذت ببرند و نه اینکه با موندن در ایران گرگ بودن رو آموزش ببینن ( که البته راه یادگیری گرگ شدن هم لذت بخشه )

  • سیر جابه جایی قدرت و اثر پروانه ای

. همانطور که در مقاله “قدم بعدی تکامل انسان در قرن 21 چیست ؟” اشاره کردم که قدم بعدی تکامل میتونه بیماری های روانی باشند . این یعنی  وقتی که محیط تغییر میکنه و به سمت تکنولوژی میره افراد داری بعضی بیماری های خاص میتونن بهتر عمل کنند

دیروز  به گنبد سلطانیه که در نزدیکی زنجان هست، رفتم و دیدن بنایی به اون بزرگی لذت خیلی زیادی داشت . که من رو از چند نظر حیلی تحت تاثیر قرار داد و با بیشتر فکر کردن این گزینه به سرم زد که این مقاله رو بنویسم.  دسته ای از این افکار درمورد این بود که در اون زمان و با اون امکانات ، عجب چیز بزرگی ساخته بودند  و اون زمان قدرت دست شخصی بود که الان نیست.

دیدن اینکه چقدر قدرت ، در بازه زمانی کوتاهی  دست به دست شده  و اینکه چقدر زندگی افراد در مقایسه با تاریخ کوتاهه برام حیرت آور بود  یا به عبارت دیگه ”  اینکه من و تو حتی کوچکترین نقشی هم در تاریخ  احتمالا نخواهیم داشت”  ولی البته میتونیم اثر پروانه ای رو هم درنظر بگیریم که میگه :

حتی کوچکترین کار ها مثل بال زدن یک پروانه میتونه باعث بوجود اومده ننایج خیلی وسیعی در جهان بشه.( بال زدن پروانه باعث طوفان شود ) این یعنی اعمال خیلی کوچک میتونن نتایج خیلی بزرگی داشته باشند . این یعنی برای مثال ; با گفتن یک جمله ی زیبا میتونیم بطور کلی انگیزه ی یک فرد رو تغییر بدیم و باعث شیم خودکشی نکردن اون بشیم و اون شخص در 40 سالگی مهم ترین واکسن دنیا رو کشف میکنه و بشریت رو نجات میده. ( دقیقا اتفاقی که برای هیتلر افتاد ) ( اثر پروانه ای رو میتونیم در بازار بورس هم خیلی خوب ببینیم)

  • نتیجه گیری

پس اگر به طور کلی بخوایم بگیم : داشتن هدف خیلی مهم هست و داشتن حتی یک هدف مثل هدف مسخره من هم برای ناامید نشدن از زندگی الزامیه و اینکه مهم نیست چه هدفی دارید و مهم اینه که بهش علاقه داشته باشید و دنبالش کنید.

نکته ی مهمی که باید بهش در آخر اشاره کنم این هستش که از تغییر نترسید چون تغییر یکی از عوامل تکامل هستش و باعث پیشرفتتون میشه.

در مقاله ی امروز خیلی موضوع های متفاوتی بحث شد که سعی کردم بصورت خلاصه یک سری چیز ها رو بهتون بگم و از پرداختن مفصل به هر کدوم از مباحث خودداری کردم. در صورتی که از مقاله لذت بردین یادتون نره ویدیو رو لایک کنید و در صورتی که سخنی یا نظری در ارتباط با مقاله دارید بهم در قسمت کامنت بگین یا اگر دوست دارین باهام در این موضوعات بحث کنید به تلگرامم پیام بدین. همچنین یادتون نره چنل مارو برای مقاله های بیشتر مثل همین مقاله سابسکرایت و فالو کنید.

 

 

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0