Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بیت کوین ماینینگ چیست؟ (به زبان ساده !)

دسته بندی :ارزهای دیجیتال 17 ژوئن 2019 4387
btc minig

بیت کوین ماینینگ چیست و چرا ماینینگ میکنیم؟

بیت کوین یکی از ارزها دیجیتال است و میتوان گفت مادر همه ی ارز های دیجیتال است. بیت کوین یک شبکه ی مردمی است که مردم بدون واسطه گری شخص سوم (سازمان ها یا بانک ها) میتوانند با دیگری ، پول که همان بیت کوین است مبادله کنند. از آن جایی که شخص سومی کنترل بیت کوین را در دست ندارد و یک شبکه ی مردمی است پس چه کسی تراکنش های ثبت شده را پردازش میکند؟ برای مثال وقتی شما به حساب یک نفر با کارت های عضو شتاب در ایران پول کارت به کارت میکنید این بانک است که تراکنش شما را ثبت ، پردازش و ارزیابی میکند. ولی در شبکه بیت کوین چون شخصی صاحب اصلی آن نیست و تمام تراکنش بصورت متمرکز در بانک یا سازمانی انجام نمیشود پس باید راه حلی برای پردازش و تایید تراکنش ها باشد که این راهکار ماینر ها هستند. ماینر ها در عوض انجام و تایید و پردازش تراکنش ها مقداری بیت کوین به عنوان پاداش دریافت میکند و همینطور صاحب کمسیونی که شخص پرداخت کننده میدهد نیز میشوند. در حقیقت ماینر ها با داشتن قدرت محاسبه ی بالا ( سخت افزار قوی مانند کارت گرافیک قوی) این عمل را انجام میدهند. در حقیقت شما قدرت محاسباتی کامپیوتر خود را در اختیار شبکه میگزارید و آن هم به شما پاداش میدهد.

هر چه زمان میگذرد سخت تر میشود!

این ساده ترین توضیحی بود که میتوانستم بدهم.در ضمن باید به این مسایل هم توجه داشت که روز به روز سختی شبکه ی بیت کوین بیشتر میشود و این به معنی سخت تر شدن ماینیگ میشود یعنی اگر شما در زمانی که بیت کوین تازه اول راه بود با کامپیوتر خانه ی خود ماینینگ میکردید بسیار بیت کوین بیشتری به عنوان پاداش دریافت میکردید و عمل ماینینگ آن موقع بیسار پر بازده بود.

بیت کوین ماینینگ :سود یا ضرر؟

شما برای شروع ماینینگ باید ابتدا هزینه ی مصرف برق خود را محاسبه کنید و ببینید آیا آن سودی که از ماینیگ میبرید بیشتر است یا هزینه ی برق بشتر است. اگر هزینه ی برق بیشتر شود پس در جمع شما ضرر کردید. البته باید بگویم که بعضی جا ها موضوع متفاوت است; برای مثال افراد در مناطق های سرد کشور روسیه بجای اینکه بخاری برقی روشن کنند آنها با وجود بالا بودن هزینه برق ماینینگ میکنند چون ماینینگ نیز گرما تولید میکند و در حقیقت شما با یک تیر دو نشان زده اید.دستگاه ماینر حرفه ای

در اصل ما دستگاه هایی داریم که مخصوص ماینینگ هستند و از شرکت فقط با این هدف ساخته شده اند و قطعا بسیار قوی تر از گرافیک کامپیوتر شما خواهند بود و پاداش بیشتری دریافت میکنند چون قدرت بیشتری دارند. در ایران ما سه نوع برق داریم که عبارتند از: برق صنعتی ، برق کشاورزی ، برق خانگی که به ترتیب برق کشاورزی ارزان ترین و برق خانگی گران ترین  برق است و برق صنعتی نیز میان این دو میباشد بنا بر برقی که شما استفاده میکنید سود شما تغییر خواهد کرد.

در حال حاضر ارزان ترین و پر بازده ترین گرافیک ماینیگ را در این پست معرفی کردیم البته اگه پول کمی مثلا به اندازه ی 5 میلیون تومان دارید.

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0