Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

دلنوشت های یک مینیمالیسم در ایران ( دو سبک زندگی متفاوت )

دسته بندی :موفقیت مالی 22 اکتبر 2019 6806
زندگی به سبک مینیمالیست
  • پیش گفتار های مقاله

چندی پیش در مقاله ای به عنوان “زندگی به سبک مینیمالیسم چیست؟”  زندگی مینیمالیسم رو تعریف کردیم و همچنین با مثال های متفاوت به این نوع سبک زندگی پرداختیم. حال میخواهیم در این مقاله به مثال های دیگری بپردازیم و بیشتر وارد زندگی خودم به سبک مینیمالیسم بشم.

سر نوشتن عنوان این مقاله خیلی فکر کردم ولی نتونستم عنوانی رو پیدا کنم که همه ی مسایل رو پوشش بده پس سعی کردم جامع ترین عنوانو براش بنویسم . امیدوارم از خوندن مقاله لذت ببرین

  • دوستی پولدار یا دوستی متوسط و مینیمالیست؟

اگر مقاله ی “چگونه آینده ی خود را در 5 سال دیگر ببینیم ؟!” رو که در سایت گذاشتیم خونده باشین پس تاثیر دوست رو در زندگی خود میدونید. حال چیزی که من به تازگی فهمیدم اینه که بهتره شما دو نوع دوست برای هر کاری داشته باشید. یا به عبارتی دیگر دوستی پولدار داشته باشین تا با تفریح پولدار ها بیشتر آشنا شوید تا بتوانید فرصت های کسب درامد از آدم های پولدار را خوب بشناسد.

ولی دوستی کم پول تر داشته باشید تا وقت خود را با آن بگذرانید. برای مثال چیز هایی که من از دوست کم پول ترم آموختم این بود که اولا همیشه به فکر آینده بود و برای آینده ی درخشان تر سعی و تلاش میکرد و این باعث میشد من هم خلاق تر باشم و بیشتر به فکر آینده ی خودم باشم. دومین جیزی که آموختم کم کردن هزینه های نقل و انقال درون شهری بود.

من خودم همیشه با تاکسی به مقصد میرفتم و چیزی حدود هزار تومان هر دفعه پول تاکسی بود ولی چیزی که دوست کم پول ترم مرا بیشتر تشویق به استفاده کرد اتوبوس های درون شهری بود که خیلی با صرفه تر بودند. چیزی که میخوام بگم اینه که هر جایی از زندگیتون که میتونید پول کمتری پرداخت کنید حتما صرفه جویی کنید. من خودم به شخصه بیشترین هزینه ی روزانه رو در نقل و انتقال درون شهری میدونم و بخاطر همین این مثال رو زدم.

  • گرفتن تاکسی با اسنپ!

تا حالا به پولی که برای اسنپ میدهید فکر کرده اید؟ یا فقط هر چیزی نوشته بود همونو میدید؟ بزارین چند تا نکته رو درباره اسنپ بگم: برای مثال هنگامی که من میخواستم برای مسیری طولانی اسنپ بگیرم و به جلوی در خانمون از جایی دیگر برسم ، اسنپ 8 هزار تومن میگرفت ولی در حالی که من اگر کمی پایین تر را ( خیلی مسیر کمی نیست)  مقصد اسنپ میزدم پولی حدود 5هزار تومان میگرفت و من از مقصد خود تا خانه میتوانستم با هزار تومان جا به جا شوم که جمعا روی هم میشد 6 هزار تومان که 2 هزار تومان کمتر از حالتی میشد که من مستقیما مقصد خودمو میزدم.

2 هزار تومان ذخیره ی پول بصورت مداوم برای هر روز من در ماه میشد 60 هزار تومان و این 60 هزار تومان هر ماه ،من فقط از استفاده از این کلک ذخیره کردم.(البته بعدا کمی بیشتر مینیمالیست شدم و با 1 هزار تومان کل راه رو با اتوبوس میرفتم!

شاید باورتون نشه من فقط با مینیمالیست بودن قادر بودم 2 میلیون تومان ذخیره کنم و اون رو وارد بورس اوراق بهادار کنم و همانطور که در کتاب پدر پولدار پدر فقر میگه :

تو برای پول کار نکن ، بلکه بگذار پول برای تو کار کند (سرمایه گذاری)

با این کار با خرید و فروش سهام 2 میلیون تومن رو افزایش دادم و گذاشتم پول برای من کار کنه.

  • دو طرز فکر متفاوت در ایران!

من توی این قسمت بهتون دو طرز فکر میگم و ازتون میخوام که در کامنت نظر خودتون رو بدید و بگین از کدوم سبک زندگی بیشتر خوشتون میاد یا کدوم سبک زندگی رو بهتر میدونید. حقیقتا من خودم جواب این سوال رو ندارم و با اینکه زیاد فکر کردم جواب درست رو نمیدونم.

  1. طرز فکر اول این است که پول مال دنیاست و باید تو همین دنیا شاد باشی و خرجش کنی
  2. طرز فکر دوم اینه که زندگی کم خرجی داشته باش و زیاد به سفر کردن نپرداز و آینده نگر باش تا هر نسل پولدار تر شوید

هر دو طرز فکر حرف های درستی رو میگن من خودم طرز فکر دوم رو بیشتر میپسندم. حتما میپرسید چرا؟ دلیل این است که پولدار شدن برای من یک ارزو هست و با رسیدن به این هدف ، من فقط پولدار نمیشم بلکه بنظر من هدف ها هستن که به زندگی انسان معنی میبخشن و بنظر من داشتن یک هدف هست که باعث زنده موندن و افسرده نشدن انسان میشه. برای اثبات این قضیه کافی به افراد پیر نگاه کنید!

افراد پیر هر چی هدف داشتن بهش رسیدن و دیگه هدفی ندارند که به آن برسند و این هست که باعث افسردگی میشه. به عبارتی دیگر داشتن هدف به ادامه ی زندگی ، انگیزه میبخشه.

طرز فکر اول بدیش بنظر من اینه که باعث پیشرفت نسل بعدی نمیشه و همینطور دارای خوشحالی های کوتاه مدت هست. برای مثال وقتی هدفی بزرگ دارید و رسیدن به آن بسیار سخت هست و برای آن خیلی تلاش میکنید، شما با دستیابی به آن خوشحالی بیشتری خواهید داشت تا رفتن به یک سفر یا خوشحالی کوتاه مدت.

شما چی فکر میکنید؟ کدوم طرز فکر بهتره؟ نظراتتون رو حتما در دیدگاه بگین. 🙂

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0