Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

زندگی یک فرد موفق در ایران و راز موفقیتش (پارت اول)

دسته بندی :روانشناسی و طرز رفتار, موفقیت مالی 10 سپتامبر 2019 8767
افراد موفق چه میکنند

هدف مقاله

در این مقاله به کار هایی که افراد عادی میکنند تا در ایران به موفقیت برسند را به شما میگوییم و از اشتباهات و دلایل موفقیت آنها حرف میزنیم. ما در مقاله های قبلی به “دلایل موفقیت توماس شلبی واقعی در سریال پیکی بلایندرز” نیز پرداختیم ولی در این مقاله به جهت های دیگر موضوع در زندگی حقیقی میپردازیم.

1 – افراد موفق به دنبال تحت تاثیر قرار دادن دیگران نیستند

این موضوع میتونه خیلی مفصل باشه ولی من خلاصه تر میگمش. بطور کلی افراد موفق به دنبال گذاشتن عکس های خود در اینستاگرام برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران نیستند بلکه آنها به دنبال پیشرفت خود هستند و آن پیشرفت آنهاست که به دیگران برتر بودن آنها را میفهماند. بطور کل شما نباید بگویید که برتر هستید بلکه آن دیگران هستند که خودشان باید بفهمند. چون وقتی خودشان میفهمند دیگر شما چیزی نگفتید و خودشان این نتیجه را گرفتند و به آن نتیجه اطمینان بیشتری دارند

بدانید وقتی این مقاله را میخوانید خیلی ها هستند که در حال حسودی به شما در دل خود هستند ولی شما حتی فکرش را هم نمیکنید. به قول بزرگواری که میگفت : پسری که با پول خودش پراید داره موفق تر از پسریه که بنز پدرشو میرونه. چون همانطور که قبلا در مقاله های قبلی خود گفتم اگر تمام پول یک پولدار را بگیرید دوباره ثروت خودش را میسازد چون راه ساختنش را بلد است.

2 – تغییر باعث پیشرفت انسان میشود.

این رو از تجربیات شخصی خودم میگم. تغییر محل زندگی خیلی خیلی چیز سختی است اما باعث پیشرفت میشود. برای مثال با نژاد و قومیت های مختلف ایران آشنا میشوی و طرز فکر های متفاوت رو میشنوی و هر جا که میروی دوستانی پیدا میکنی که بعدا به کمکت میان و از دوستانت چیز های زیادی یاد میگیری و با اینکه مردم هر استان به چه چیزی اهمیت میدهند بیشتر آشنا میشوی . برای مثال چیزی که من یاد گرفتم این بود که افراد شمال کشور به خوراک و پوشاکشون خیلی بیشتر از افراد دیگر استان ها اهمیت میدهند.

یه جورایی مثل ژنتیک هست. میدانید چرا این را میگویم؟ چون وقتی پسر و دختری ازدواج میکنند فرزند آنها از هردو ویژگی های خوب را میگیرد برای همین میگویند که بهتر است با افرادی که ژنتیک متفاوتی دارند بچه دار شوید چون بچه خوبی های هر دو نسل رو میگیره. تغییر محل زندگی هم همینطوره ! شما هر جا میری ویژگی های خوب اون محل رو یاد میگیری و به گونه ای تکامل پیدا میکنی . در صورتی که تاحالا جاتونو عوض نکردید نخواهید حس کرد که چه میگویم.

3 – افراد موفق خلاف جهت رودخانه شنا میکنند

فکر میکنم این رو هم توی یکی از مقاله ها به نام “کنکور،تحصیلات عالی،توهم خوشبختی؟” اشاره کردم که بهتره اونم بخونین. توی اون مقاله گفتم که مردم دنبال افراد خاص هستند و همه نمیتوانند پولدار شوند چون اگر همه پولدار باشن کسی پولدار نیست! چون چیز نسبی هست و افراد خاص میتونند پولدار و موفق باشن.

بطور کل از آزمایش کردن راهی که کسی قبلا نرفته نترسید و همیشه راه امنی که پدر و مادرتان رفته اند را نروید. یه گفته هست که میگه: راه های قدیمی در های جدید رو باز نمیکنند. امیدوارم خودتون متوجه مظورم شده باشید.

4 – اشتباه بزرگ و خطرناک : بدون دانشگاه رفتن و تحصیل نمیشه موفق شد

شاید تا الان اگه دانشگاه رفته باشید فهمیده اید که دانشگاه چیز زیادی به شما یاد نمیدهد و آن خودتان هستید که موفقیت خود را تضمین میکنید. به امید این نباشید که دانشگاه بروید و بعد شاغل شوید. اگر پول دانشگاه رفتن ندارید به هیچ وجه نا امید نشوید چون میتوانید با دیپلم هم فردی موفق شوید. فقط کافی است تلاش کنید و جویای علم باشید . وقتی میگویم علم منظورم فیزیک و شیمی نیست! منظورم علم بازار هست .

5 – افراد موفق با احساسات عمل نمیکنند.

داشتن استراتژی مهم تر از همه چیز هست! شما با یک دقیقه فکر بیشتر درباره ی استراتژی پروسه ی کار را نیم ساعت راحت تر کرده اید. حتما تا الان شنیده اید که به هنگام احساسی بودن یا عصبی یا خسته بودن تصمیم های بزرگ نگیرید بلکه آرامش خود را حفظ کرده و بعدا تصمیم بگیرید.

این درباره خارج رفتن هم صدق میکند! امروزه خیلی ها فکر میکنند با خارج رفتن موفق خواهند شد که این یک توهم خالی است. گاهی میبینید شخص نه زبان بلد است نه زیاد حرفه ای بلد است و به چشم و هم چشمی یا احساسات ، میلیون ها تومان پول پدرش را هیچ میکند و بعد بر میگردد. دوست عزیزم ! شما وقتی نه زبان بلدی نه چیزی فکر نکن میری خارج روی سرت پول میریزن

کنترل احساساتیا میگن چون ایرانی هستی دوست دارن.

خارج رفتن باید با منطق و استراتژی باشد نه با احساسات. من خودم افراد زیادی را میشناسم که به خارج رفته اند و خیلی خیلی موفق شدند ولی متاسفانه باید بگم این افراد هم زبان انگلیسی رو بلد بودن و هم سخت کار کردند و اگر در ایران هم میموندن به جایی میرسیدن و از همه مهم تر تنبل نبودند.

هیچ وقت نباید منتظر یک شخص باشید که در خانتان را بزند و بگوید بیا خوشبختت کنم!

ببخشید اگر از حرف هام ناراحت میشین! خوب شاید حق هم دارید! ولی من نمیتوانستم شما رو تو راه گمراه شدن تشویق کنم.

بطور کل منظورم اینه که با نقشه و استراتژی باید پیش بروید تا موفق تر باشید . وقتی شما استراتژی دارید اعتماد به نفس بیشتری هم خواهید داشت و احتمال موفقیت بالاتری خواهید داشت. نکته ی دیگری که باید بگم اینه که به هیچ وجه امیدتون رو از دست ندین چون امید تنها سوختی است که برای ماشین پیشرفت شما نیاز است و بدون اون پیشرفتی نخواهید داشت.

درصورتی که نظری یا گفته ای دارید حتما توی دیدگاه بگین

 

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0