Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کمی اعتماد به نفس داشته باشید !

دسته بندی :روانشناسی و طرز رفتار 9 آگوست 2019 3212

پیش گفتار

در این مقاله به نظرات خودم در رابطه با اعتماد به نفس میپردازم و راه حل هایی عملی برای جذاب تر بودن را به شما آموزش میدهم پس سعی کنید تمام مقاله را بخوانید چون این ها تجربیا ت من هستند و بعضی از آنها را در کتاب هایی خوانده ام.

ما میدانیم که انسان باید جذابیتی داشته باشد تا بتواند به آن بنازند و دارای اعتماد به نفس باشد.

دو نوع جذابیب

به طور کل بنظر من دو نوع جذابیت داریم، یکی فکری و دیگری ظاهری. جذابیت ظاهری شما شامل پوشیدن لباس مناسب،لاغر بودن ، کشیدگی صورت ( بیضی بودن آن) و… است البته باید توجه کنید که بنظر هر شخص جذابیت متفاوت است و چیز های مختلفی در دید مردم جذاب هستند.

برای مثال ، بعضی ها از پسر های لاغر و باریک (مثل خواننده های کره ای) و بعضی از پسران عضلانی تر خوششان میاید و بعضی ها ، از دختر های لاغر ولی بعضی ها از دختر های تپل تر خوششان میاید ( در این قسمت تپل تر به معنی چاقی با چربی نیست بلکه تپل تر یا گوشتی تر است و به عبارت دیگر همان دختران تو پُـــر تر است).

چیزی که خیلی ها فراموش میکنند تا خود را در آن جذاب کنند، جذابیت فکری است که بنظر من چیزی مهم تر از جذابیت ظاهری است ( البته باید جذابیت ظاهری نیز تا حدی قابل قبول خوب باشد). حتما با خود میگویید جذابیت فکری چیست؟

جذابیت فکری شامل باهوش بودن ، شوخ طبع بودن ، مسولییت پذیر تر بودن ، پر رو تر بودن ، از مسایل روز آگاه تر بودن و … است. جذابیت فکری مهم تر است چون در تمام عمر دوام میاورد ولی جذابیت ظاهری دوام زیادی ندارد.

همیشه یادتون باشه سعی نکنید جلوی شخصی که دوستش دارین بهترین خود باشید . حتما میپرسید چرا ؟ دلیل من این است که شما برای یک مدت کوتاه میتوانید خودتان نباشید و بهترین خود باشید ولی اگر شما  عادی رفتار کنید و اگر شخص مقابل  از شما خوشش بیاید ، او عاشق شخصیت واقعی شما شده. در حقیقت عاشق شخصیتی از شما شده که نیاز به  فیک کردن ندارد و این رابطه که به این گونه است با دوام تر خواهد بود.

در امروزه یافتن دختری که زیبا و دارای اندام خوب باشد خیلی سخت نیست ولی یافتن دختری که منطقی باشد ، باهوش باشد ( باهوشی فقط به آوردن نمرات خوب در مدرسه یا دانشگاه ختم نمیشود) ، سازگار تر باشد و دارای طرز فکر متفاوت باشد سخت است.

در امروزه یافتن پسری که نسبتا لاغر باشد نیز سخت نیست ولی یافتن پسری که به دود معتاد نباشد ، طرز فکر متفاوت باشد ، مسولییت پذیر باشد خیلی سخت است.

خود را کم نبینید!

چند وقت پیش داشتم عکس های اینستاگرام رو نگاه میکردم و دیدم یه سری از دختران دست خود را جلوی بینی خود هنگام گرفتن عکس میگیرند ولی این کار منو با توجه به چیز هایی که خوندم خیلی بفکر برد

خیلی وقت ها اشخاص دارای ظاهری متوسط به پایین و جذابیت فکری کمی هستند ولی چون اعتماد بنفس دارند و با جنس مخالف راحت تر صحبت میکنند;باعث میشوند به نظر جنس مخالف جذاب بنظر بیایند . به طور کلی بخوام بگم اعتماد به نفس جذابیت میاره و باعث کشش جنس مخالف میشود.

این کار دخترها هنگام عکس گرفتن خیلی باعث تعجبم شد چون نداشتن اعتماد به نفس رو نشون میده یعنی در حقیقت شخص میگوید من میدانم بینی بزرگی دارم و زشت هستم.

چیزی که میخوام بهتون بگم اینه که اعتماد بنفس داشته باشید و به چیز هایی که دارین فکر کنید . شاید وضعیت مالی خوبی دارید، شاید اندام زیبایی دارید ، شاید صورت زیبایی دارید پس با چیز هایی که دارید، اعتماد بنفس داشته باشید چون خود اعتماد به نفس باعث جذابیت شما میشود. ( اعتماد به نفس را با غرور داشتن یکسان ندونید!)ممکن است هیچکدام از چیز های بالا را نداشته باشید ولی شما میتوانید جذابیت فکری خوبی داشته باشید که این دست خودتان است.

باور کنید که اشخاص خیلی متفاوتی در جامعه وجود دارند و همه جذابیت را یکسان نمیبینند و برای بعضی ها جذابیت فکری مهم تر است و بنظر بعضی ها شما نیز جذاب هستید

در زندگی خودم خیلی از پسر ها رو دیدم که هم وضع مالی خوبی داشتند و هم ظاهر نسبتا خوبی داشتند ولی اعتماد به نفس نداشتن و این باعث شده که با دختر ها نتوانند دوست شوند . شما باید بدانید آنقدر جنس مخالف در جامعه وجود دارد که حتی اشخاصی که معتاد به  دود هستند و در حال تلاش برای زندگی خود نیستند نیز آخرش به کسی میرسند.

چند نکته برای افزایش جذابیت

جردن پیترسون “jordan peterson” که در یک از بهترین دانشگاه ها در حال تدریس است و دکترای روانشناسی دارد در کتاب “12 قانون زندگی” خود ، قانون اول را که در مورد اعتماد بنفس است اینطور میگوید که همیشه باید به صورت استوار و شانه ها به جلو باشی چون بصورت غیرارادی باعث افزایش اعتماد به نفست میشه و زبان بدن خود را طوری تنظیم میکنی که شخص مقابل با احترام با تو رفتار کند.

در این کتاب میگوید که بصورت دست در جیب و حالت شانه ها افتاده به هیچ وجه نباشید چون بصورت زبان بدن عدم اعتماد به نفس شما را به دیگران میگوید. از دیگر چیز هایی که پسر ها را جذاب میکند، داشتن وضع مالی خوب است

بطور کلی مقدار پولی که شما دارید مقدار احترامی که جامعه به شما میگذارد را تعیین میکند. همانطور که در کتاب “ثروتمند ترین فرد بابل” میگوید: پول وسیله ای برای ارزیابی موفقیت دنیوی شماست

جذابیت شما پسر ها میتواند به داشتن ریش های مرتب و تمیز نیز باشد. در حقیقت ریش در صورتی که مورتب و کوتاه باشید میتواند باعث جذابیت شود.

جذابیت های شما نیز میتواند به عینکی بودن یا نبودن و داشتن فریم عینک مناسب شما باشد یا از همه مهم تر داشتن جذابیت فکری باشد.

به طور کلی شما نیز سعی کنید عاشق شخصیت طرف مقابل شوید و نه ظاهر!

در صورتی که شما میخواهید اطرافیان شما،  شما را فرد موفقی بدانند باید ابتدا خودتان خودتان را موفق بدانید و اعتماد به نفس داشته باشید.

 

 

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

 1. رضا گفته؛
  15:50 2020/01/09

  سلام خدمت شما دوست عزیز.سایت جالب و مطالب خلاقانه‌ای دارید.
  در مورد این پست به خصوص، باهاتون مخالفم.چون به نظرم کنترل یه توهمه و ما هیچ چیو خودمون انتخاب نمیکنیم؛نه جذابیت فکری‌رو و نه ظاهری‌رو.به نظر من ما توی جفتش تسلیم ژن‌های پدرومادر و اجدادمون هستیم.به نظرم محیط زندگی‌ای که “توش بزرگ میشی” نه لزوما “زندگی میکنی” هم شاید حتی خیلی بیشتر از ژن هایی که به ارث میبریم، رفتارو افکارو حتی تا حدی قیافمونو تحت تاثیر قرار میده (واسه مثال تصور کنید اوباما تو یکی از روستاهای دور افتاده آفریقا به دنیا میومد.ممکن بود رئیس بخش شکارچیان ببر با تیرکمون بشه اما رئیس جمهور آمریکا، هرگز).همچنین آدمایی که باهاشون بزرگ میشیم از جمله دوستامون یا خونواده‌مون.

 2. Sina Ma گفته؛
  16:22 2020/01/09

  ممنونم دوست عزیزم. باحاتون کاملا موافقم .
  خوشحال میشم وقتی میبینم اشخاصی مثل شما هم هستند که افکارشون مثل من هست و متفاوت فکر میکنند.

لینک کوتاه:
0