Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ملتی عجیب با وسواس فکری خارج رفتن

دسته بندی :موفقیت مالی 17 آوریل 2020 3009
ملتی عجیب با وسواس خارج
  • در این مقاله چی میگیم؟

در این مقاله درمورد وسواس شدید ذهن ایرانی به خارج رفتن حرف میزنم و سعی میکنم نظر خودم رو در این رابطه بگم و تمام سعی من خواهد بود که مقاله رو با دید باز بنویسم و به هیچ وجه سعی ندارم با عقاید و تعصبات حرف بزنم یا از طرفی نتیجه گیری کنم.

نتیجه گیری رو در اختیار خودتون میزارم و من بر این عقیده هستم که بهترین نتیجه ، نتیجه ای هست که خودت بهش رسیدی. البته باید بدونید که هیچ چیز درست یا غلطی وجود نداره و تمام اینها فقط نظریات تو یا اشخاص دیگه هستن و همه این ها به خانواده ای که ازش بدنیا اومدی ربط پیدا میکنه.

  • پوچی در زندگی

اول از همه باید ببینید هدف اصلیتون از زندگی چیه؟ یه لحظه صبر کنید ! من هدف اصلیتون رو ازتون پرسیدم . من به شخصه هدفم پولدار شدن هستش و اگر قرار هستش که توی ایران شخص پولدار باشم ولی در خارج از ایران یا اروپا زندگی متوسط به پایین داشته باشم ، من همین زندگی رو ترجیح میدم.

خیلی از ما تعصب خاصی دارم روی خارج رفتن داریم یا خیلی از ما این کار رو کلاس میدونیم و همه این ها بذری اشتباه هست که در ذهن خیلی از ما ایرانی ها کاشته شده. سعی ندارم بگم خارج بده . سعی ندارم بگم ایران بد هستش یا ایران یا خارج خوبه.

چیزی که سعی دارم بگم اینه که قبل هر تصمیمی فکر کنید و فکر نکنید با خارج رفتن تمام مشکلات شما حل میشه . فکر نکنید خارج رفتن قرصی جادویی هستش که بعد خوردن اون زندگیتون عوض میشه. بنظرم در این گونه مسایل باید بیشتر فکر کنیم!

  • همه ی ما با کارت های مختلف متولد میشیم

من بر این عقیده هستم که همه ی ما با مزایایی یا به عبارت دیگه کارت هایی خاص بدنیا میایم. شاید یک نفر پدرش شخصی معروف هستش و میتونه پسرش رو استخدام کنه شاید پدر پولداری داری شاید برادر یا دوست یا خواهری دارید که خیلی باهاش صمیمی هستین و میتونید بهش اعتماد کنید . خیلی از مواقع همین که کسی باشه که بشه بهش اعتماد کرد از پول مهم تر هستش

راه حل اساسی تو زندگی اینه که کارت های خودتون رو بشناسین و یاد بگیرین چطوری میتونید بهترین بازی رو در این دنیا با کارت هایی که دارید بکنید . زندگی مثل امتحانی هستش که سوال هر شخص با کناریش فرق داره. تو نمیتونی با تقلب از کنار دستیت امتحان خودت رو پاس کنی

من هم خودم بار ها بهتون گفتم که زمانی بود که من در جهالت تمام به سر میبردم ! دقیقا زمانی که میدونستم کارت های من چیز دیگری هستند ولی روی یک چیز دیگر تمرکز داشتم . قضیه ی زندگی من از این قراره که زمانی برای گفته های مردم و تقلید از مردم به رشته های پزشکی رفتم ولی در حالی که حتی همسایه ی سر کوچه ی ما هم میدونست علاقه و استعداد من در کامپیوتر هستش.

  • چرا وقتی همچی داری ، هیچی نداری؟

بنظر من مهم ترین چیز تو زندگی استراتژی هستش . همیشه کار سخت جواب نمیده. بعضی اوقات کار های سخت رو میشه با تلاش کم انجام داد ( دقت کنید گفتم تلاش کم و نگفتم بدون تلاش ) .

بعضی از مردم رو درک نمیکنم که چرا با اینکه همه چی در ایران دارند باز هم شروع به رفتن به خارج میکنن؟ برای مثل تویی که میتونی توی ایران از سهمیه استفاده کنی و استخدام بشی چرا باید بری خارج؟ بنظر من این یک طرز فکری هستش که متاسفانه خودمم ازش در امان نیستم . این طرز فکر که به عبارت خودمونی میشه : توی خارج حلوا پخش نمیکنن!

همونطور که گفتم اگر برای رفتن به خارج برنامه و استراتژی ندارین به هیچ وجه فکر خارج رفتن رو نکنید. ولی حتما یادتون باشه یه دلیل برای خودتون داشته باشین و بخاطر اینکه مثلا کلاس داره یا چیز های دیگه زندگی خودتون رو داغون نکنید

  • زندگی یک بدبخت

البته باید بگم خوشحال بودن یا نبودن تو به خودت بستگی داره. تو میتونی توی یک روستای دور افتاده در ایران زندگی کنی و خوشحال باشی و یا در یک محله ی پولدار در خارج باشی و ناراحت باشی. این طرز فکر و خود انسان ها هستن که خوشحال بودن یا نبودن خودشون رو تعیین میکنند

در اینجا میخواستم به این اشاره کنم که بعضی اوقات خانواده ارزشش از هر چیزی مهم تر هستش و شاید شما بهترین زندگی رو با خانواده خود در ایران دارید ولی قدر اون رو نمیدونید. داشتن شخصی که باهاش درد دل کنی داشتن کسی که بهش بتونی اعتماد کنی خیلی مهم هستش. البته جا داره که بگیم رسانه های ما اکثرا غربی هستن و خیلی از لاکچری های ما رو اون ها تعیین میکنن و ما هم برای همون دوست داریم بریم خارج. که البته این نظریه هستش.

  • محبت کوچک شما به من

در صورتی که از مقاله من لذت بردین حتما نظراتتون رو در اینستاگرام به ما بگین و پست رو با دوستاتون به اشتراک بزارین و مارو در توییتر ، اینستاگرام ، آپارات ، تلگرام و یوتیوب دنبال کنید و یادتون نره مارو لایک کنید

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0