Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

افکار شما در بورس و ارزدیجیتال بازیچه ی دست رسانه ها

دسته بندی :ارزهای دیجیتال 5 ژوئن 2020 2291
 • پیش گفتار

در این مقاله میخوام درمورد اینکه رسانه ها چه تاثیراتی بر روی ذهن شما میزارند و آیا باید به اون ها توجه کنیم یا نه بپردازم و همچنین به یک اصل مهم در تردینگ میپردازیم که به نظر من از مهم ترین اصل های تریدینگ هستش.

 • اصطلاحات

تریدر : تریدر یعنی کسی که با معامله ی بازار ها سود میکنه و کسب درامد میکنه

تریدینگ : عمل خرید و فروش چیزی

یوتیوب : رسانه ای ویدیویی برای افزایش علم

یوتیوبر : کسی که یک کانال یوتیوب رو اداره میکنه

 • بازار ارزهای دیجیتال

در دسته ی اول در دنیای ارزهای دیجیتال رسانه های اصلی خبری مثل CNN و شبکه های خبری رو داریم که کاملا بیرون از باغ تشریف دارن و به هیچ وجه نباید به حرف اون ها توجه کنید. اون ها زمانی که زمان خرید هست به شما ترس وارد میکنند و میگویند که باید همه چیز را بفروشید ولی زمانی که باید بفروشید به شما میگویند دنیا در بهترین حالت هستش و اقتصاد در بهترین شکل خودش هستش و بدترین تصمیم رو فروختن میدونند

در دسته ی دیگه رسانه هایی هستند که کارشون بهتر هستش و اون ها توسط اشخاص و تحلیل گر های عادی یا همون یوتیوبر های عادی اداره میشوند. این اشخاص نیز تا حدی برای فهمیدن اخرین اخبار و تحلیل های کلی عالی هستند ولی متاسفانه این افراد به شما نمیتوانند سود های بزرگ برسانند.

در سمتی دیگر تعداد معدود یوتیوبر و تحلیل گر ها هستند که در اکثر مواقع ریزش های بزرگ رو پیشبینی میکنند و این اشخاص هستند که استادان واقعی هستند و معمولا به شما توصیه هایی رو میکنند که در جا های دیگر نمیتوانید پیدا کنید.

من تک تک این یوتیوبر ها رو نام نمیبرم ولی بدونید این معدود یوتیوبر هایی هستند که حتی در مواقعی هم اوقات پیشبینی مردم پیشبینی میکنند ولی حرف اون ها دقیق هستش و میتونید به اون ها اعتماد کنید

 • تجربه ی من از یوتیوبر های ارزدیجیتال

بنظر من بهترین منبع برای دریافت اخبار در دنیای ارزهای دیجیتال ( دقت کنید من فقط درمورد ارزهای دیجیتال جرف میزنم )  یوتیوب هستش ولی چیزی که باید بدونید این هستش که اکثر یوتیوبر ها سعی در فروختن چیزی یا فقط دیده شدن پست های خودشون دارن ولی تعداد کمی که استادان واقعی هستند در اکثر اوقات کار اونها به بازار ارزهای دیجیتال محدود نمیشه و بازار های بورس امریکا و بازار طلا را نیز پیشبینی میکنند ( ولی اینکه قصد فروش چیزی را به شما دارند معنی بدی نمیدهد و خیلی از اوقات علم های خوبی را در دوره هاشون بهتون یاد میدن ولی قیمتشون به تومن بالاست)

 • بازار بورس بین المللی

در بازار بورس بین المللی نیز همون معدود یوتیوبر هایی که درمورد ارزهای دیجیتال گفتم ، خیلی پیشبینی های دقیقی میکنند و میشه به این دسته ی کم از یوتیوبر ها در بازار بورس بین المللی نیز اعتماد کرد . ولی درمورد بازار بورس آمریکا و فارکس باید بهتون بگم به هیچ وجه به حرف رسانه ها (شبکه های خبری )  گوش نکنید . یوتیوبر هایی که جرعت میکنند و بازار بورس بین المللی رو پیشبینی معمولا افرادی تحصیل کرده هستند و هر بچه ای در دنیای بورس بین المللی شروع به تحلیل نمیکند.

باید عرض کنم که این افراد در 90 درصد اوقات دلایل خود را ( مثل تحلیل تکنیکالشون رو )همراه با پیشبینی خودشون میگن که این با شماست که تصمیم بگیرید دلایلشون منطقی هستش یا نه . که من رو به موضوع مهم پایانی میرسونه که قبل از اون یه معرفی سایت رو داشته باشیم.

 • دوره بازار بورس بین المللی سایت آلفاگیک

قبل از اینکه بخوام موضوع اصلی رو بهتون بگم میخواستم بهتون دوره های سایت الفاگیک رو که اولین اکادمی آموزش مچازی تریدر های بازار های بین المللی هستش رو بهتون معرفی کنم. ما در سایت دو دوره داریم :

 1. دوره ی ارزهای دیجیتال
 2. دوره ی بازار های بین المللی

دوره ی ارزهای دیجیتال به شما تحلیل تکنیکال رو و بطور کلی کسب درامد دلاری از روش تریدینگ رو از ارزهای دیجتال آموزش میده . دوره شامل آموزش تحلیل تکنیکال و فاندمنتال و آموزش عملی ساخت اکانت ها و خرید و فروش زنده هستش. همنیطور ما دوره ی دیگر تخصصی تر برای بازار های بازار های بین المللی داریم که علاوه بر تحلیل تکنیکال و فاندمنال و اصطلاحات به شما مسایلی مانند تاثیر بازار های مختلف به هم مثل تاثیر قیمت طلا بر بورس امریکا رو بهتون آموزش داده

تفاوت دوره ها از اسمشون معلوم هستش . دوره ی اول مخصوص بازار ارزهای دیجیتال هستش و دوره دوم مخصوص بازار های بین المللی یعنی فارکس ، بورس آمریکا ، چین ، روسیه و کشور های دیگر ، بازار جهانی نفت و طلا و فلزات با ارزش هستش

هر دو دوره از صفر تا صد و به زبان ساده توضیح داده شدن و برای هر دو دوره بعد از خرید بصورت رایگان اپدیت های اون دوره رو دریافت خواهید کرد . برای اطلاعات بیشتر و تهیه ی دوره به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کنید.

 • موضوع پایانی مهم

در اخر هم از مهم ترین نکاتی که باید بهتون بگم این هستش که همیشه به استراتزی و تحلیل خودتون بچسبید و به هیچ وجه سعی نکنید از دیگران تقلید کنید. اشتباه نکنید . من نمیگم به هیچ وجه از دیگران نظر نگیرید یا به نظر اون ها  اصلا گوش نکنید. بلکه من میگم باید حتما نظر همه یوتیوبر ها یا همه تحلیلگر ها رو گوش کنید ولی در آخر باید چیزی که بنظر خودتون درست رو انجام بدین . حتی اگر نظر شما خلاف اونها هست.

برای مثال اگر 80% یوتیوبر های ارزدیجیتال میگویند که قیمت پایین خواهد اومد ولی شما دلایل روشن و واضحی دارید که قیمت بالا حواهد رفت ; به نظر  خودتون اعتماد کنید.

بهترین چیز این هستش که اگر شما اشتباه کنید ، تجربه کسب میکنید و اگر درست پیشبینی کرده باشید نیز سود خوبی بدست آوردید چون چیزی هستش که تحلیل خودتون بوده و افراد زیادی اون رو نمیدونن و این باعث میشه سود بیشتری کنید . در آخر هم باید بگم عمل کردن به تحلیل و استراتژی خودتون باعث میشه یاد بگیرید و پیشرفت کنید.

 • نوجوانی که حساب بازنشتگی پدرش را به باد داد

یکی از جا هایی که تریدینگ رو هم سخت و هم شیرین میکنه این هستش که شما باخت خواهید داد و بنظر من اون مواقع هست که انسان تازه به خودش میاد و مهم ترین چیز این هستش که شما بتونین اون فشار روحی باخت رو تحمل کنید . باخت های این اونقدر زیاد هستش که ممکن هستش حتی یک مرد رو هم به گریه بندازه

من هر روزه افراد زیادی باهام تماس میگیرن و من هم راهنماییشون میکنم ولی یه خاطره ی خیلی جالب دارم که دوست دارم بهتون تعریف کنم: یادم میاد ساعت های 5 عصر بود که داشتم بازار رو نگاه میکردم که یهو تلفنم زنگ خورد شخصی با صدای غمگین برداشت و اصلا نمیدونست از کجا شروع کنه به گفتن ماجراش !

قضیه از این قرار بود این شخص کل سرمایه زندگیشو بدون دیدن آموزش وارد فارکس کرده و متاسفانه مبلغ 40000$ رو ذر عرض سه روز تبدیل کرده بود به 9000$ و دنبال راهنمایی میگشت. اون موقع بود که من واقعا نمیدونستم به این شخص چی بگم و بهش گفتم که به روانشناس مراجعه کنه و یک سری راهنمایی ها هم کردم که اینجا نمیتونم بگم.

بنظر من این چیز ها و این زمان ها هستند که استاد های تریدینگ باید همراه دانشجو هاشون باشن و کمکشون کنن تا این زمان ها رو بگذرونن. من خودم توی این شرایط بودم و میدونم چه درد روحی زیادی داره.

من توی زندگیم یادم میاد یکبار قبل از شکست بزرگم اونقدر پول داشتم که نمیدونستم روی چی خرجش کنم. یعنی منظورم این بود که به سبک زندگی مینیمالیستی عادت کرده بودم و اصلا نمیدونستم با اون پول چیکار کنم. البته باید بگم مبلغ خیلی زیادی نبود! ( لطفا نپرسید چقدر بود )

 • محبت کوچک شما به من

در صورتی که از مقاله من لذت بردین حتما نظراتتون رو در اینستاگرام به ما بگین و در صورتی که تجربه ای مثل من دارین و دوست دارین به اشتراک بزارین توی قسمت کامنت بنویسین و پست رو با دوستاتون به اشتراک بزارین و مارو در توییتر ، اینستاگرام ، آپارات ، تلگرام و یوتیوب دنبال کنید و یادتون نره مارو لایک کنید

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

  لینک کوتاه:
  0