Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آیا در نبود قدرت خیانت طبیعی است؟

دسته بندی :روانشناسی و طرز رفتار 11 دسامبر 2019 1908
آیا در نبود قدرت خیانت چیز طبیعی است؟
 • در این مقاله به چه چیزی میپردازیم؟

این مقاله رشته ای از فکر های ذهن من است که بسیار بسیار باعث درگیری ذهن من شده و فکر میکنم به نظر شما جالب باشه. از الان میگم که این مسله جواب سوال نیست. حتما میگویید چرا؟ چون خودم هیچ موقع از مقاله ها یا فیلم های بسته خوشم نمیومد و همیشه از فیلم ها یا مقاله هایی خوشم میومد که ذهن من رو به فکر وا داره  و باعث بشه کمی فکر کنم و خودم به ورژن خواصی از نتیجه ی خودم برسم.

خیلی خیلی در انتشار دادن یا ندادن این مقاله به دلایل شخصی شک داشتم ولی حس کنجکاویم که میخواستم بدونم شما درمورد این ایده ها و رشته فکر های من چی فکر میکنید زیاد بود و دوست داشتم نظر شما رو هم بدونم.

 • سوال هایی احمقانه با جواب های علمی کوانتومی

خیلی وقت ها چیز های خیلی خیلی ساده هست که ما جواب اون ها رو نمیدونم . مثل این سوال : “چرا وقتی پتو را روی خود میکشیم گرم میشویم؟” وقتی همیچین سوالی را میپرسم منظورم از دیدگاه مولکولی و از دیدگاه اتم ها هست. من کنجکاوم بدونم از دیدگاه اتم ها چه اتفاقی می افتد که ما با کشیدن پتو بر روی خود گرم میشویم؟ وقتی از یک نفر این سوال را پرسیدم در جواب من گفت:

دلیل این پدیده گرمای بدن انسان هست که باعث گرم شدن زیر پتو میشود. خوب میخوام سوالم را طور دیگر مطرح کنم. چرا وقتی روی یک جعبه یا یک قطعه چوب پتو می اندازیم گرم میشود؟ جوابی که خودم به این سوال دادم و مطمعن نیستم درست هست یا نه این هست که وقتی ما پتو را روی جعبه می اندازیم در حقیقت محیط کوچکتر و جدیدی را در برای جعبه بوجود میاوریم که مولکول های هوا اصطحکاک بیشتری با بدنه ی محیط که همان پتو میباشند بوجود میاورند و باعث ایجاد گرما میشوند.

دوست دارم نظر شما رو هم در رابطه با این موضوع بدونم و اگر اطلاعاتی در ارتباط با این سوال دارید یا من دارم اشتباه میکنم حتما بگین.

 • از این حرفت میخوای به کجا برسی؟

از این حرفم میخوام به اینجا برسم که لطفا یک دقیقه هم که شده از دیدگاه دینی یا مذهبی یا عقیدتی یا فرهنگی یا چیز هایی که گذشتگان بهت گفتن به مسایلی که بهت میخوام بگم نگاه نکن و از این دید نگاه نکن که همه چیز را میدانی و یک لحظه عمیق اندیشه کن و نه اینکه همون که حرفمو شنیدی اونو نقض کنی و بشی دانشمند جهان.

سوال یا به عبارت بهتر حرف من اینه که “در نبود قدرت ، خیانت طبیعی هستش” من خودم با این حرف در مسایل سیاسی صد در صد موافقم . این حرف در حقیقت داره میگه اگر کسی از زیر دستات بهت خیانت کرد ، این تقصیر اون نیست که خیانت کرده و نامردی از اون نیست و چیزی به نام نامردی وجود نداره ! بلکه این تو بودی که نتونستی قدرت خودتو حفظ کنی و قدرت خودتو نگه بداری پس مقصر اصلی تو هستی

یا به عبارتی دیگر در دنیای سیاست وفاداری وجود خارجی نداره و همش بحث قدرته.  چیز خیلی خیلی مهمی که باید بگم اینه که منظور من به هیچ وجه حکومت ایران نیست و بلکه بیشتر این حرف ها گرفته شده از حکومت و تاریخ زندگی هیتلر هستش.

 • اگر دیدت رو عوض کنی چی میشه؟

ولی این حرفی که در عنوان این مقاله گفتم در مسایل عاشقی و روابط دوستانه یک رفتار دیگه از خودش نشون میده که منظورم حرف ، “در نبود قدرت ، خیانت طبیعی هستش “ است. در بخش روابط احساسی و روابط دوستانه من نظری زیادی ندارم و دوست دارم نظر شما رو در این رابطه بدونم.

تنها نظر من اینه که وفاداری در جامعه های امروزی چه در خارج و چه در ایران کمتر شده و مادی گرایی برای انسان ها بیشتر مهم شده و مثلا در ازدواج ها هنگامی که مرد نتواند پول تهیه کند زن دیگر با اون نمیماند و یا به عبارت دیگر هنگامی که مرد نتواند قدرت خود را حفظ کند زن ترک میکند.

ولی باز هم بگم من نظرم دقیقا جمله ی بالا نیست چون خیلی از ازدواج ها اینطور نیستند. ولی باید توجه داشته باشید که در صورتی که با جمله ی بالا موافق هستید، در حقیقت شما میگویید چیزی به نام وفاداری وجود خارجی ندارد.

جالب اینجاست خود کلمه ی وفاداری نیز نسبی هستش و نمیشه تعریف دقیقی براش داشت و خیلی ها ادعا میکنند که دقیقا تعریف اون رو میدونن ولی اینطور نیست.

 • سود من از این مقاله چی بود ؟

هدف من از نوشتن این مقاله این بود که کمی باعث بشم شما درباره ی این جمله فکر عمیق بکنید و خیلی از وقت ها با پرسیدن همین جمله از یک شخص میتوانید شخصیت و علایق یک نفر را تشخص بدید و بفهمی این شخص چطور آدمی هستش و شاید بعد از خواندن این مقاله یک مقدار با شخصیت خودتون بیشتر آشنا بشین.

یکی از بهترین پیشنهاداتی که میتونم بهتون بکنم خوندن کتاب “هنر جنگ اثر سان تزو”  که میتونید با کلیک کردن با روی اسم اون در مقاله اونو تخفیف تهیه کنید . این کتاب یکی از بهترین و بزرگ ترین کتاب ها در زمینه ی جنگ و استراتژی های جنگ هستش که اگر از هر کسی ( چه ایرانی چه خارجی ) بپرسید این کتاب رو به عنوان بهترین کتاب بهتون معرفی میکنه.

من خودم این کتاب رو بصورت صوتی تهیه کردم ولی این کار اشتباه بزرگی بود! حتما میگین چرا؟ چون کتاب صوتیش خیلی خیلی خلاصه بود و نمیتونست بار علمی رو منتقل کنه ولی با این حال تاثیر زیادی روی من گذاشت. حالا میریم سراغ سوال اصلی :

 • جنگ به چه درد من میخوره؟

دوست عزیزم . جنگ و استراتژی های جنگ در همه جا بدرد انسان میخوره چه در محیط های رقابتی مثل کسب و کار یا محل کار و چه در سبدگردانی و استراتژی در بازار سرمایه و چه در رقابت و روابط عاشقانه و چه در علم سیاست و …

وقتی شما جنگ رو میاموزی حتما نیاز نیست بجنگی! امروزه خیلی از ما روزانه درحال جنگ هایی با یکدیگر و یا رقابت هستیم و یاد گرفتن استراتژی های جنگ خیلی خیلی میتونه کمکت کنه.

 • حمایت و نظرات

همونطور که بالا گفتم من دوست دارم نظرات شما رو بدونم و این رابطه ی بین من و شما یکطرفه نباشه و بلکه شما هم نظراتتون رو درباره ی مقاله یا موضوع مقاله بگین تا یمقدار هم به من انگیزه بدین و هم مردم از نظرات شما آگاه بشن.

دوستان عزیزم برای حمایت از ما پول نیاز نیست! برای حمایت از ما فقط میتونید پیج های مارو در آپارات و یوتیوب و اینستاگرام دنبال کنید و یادتون نره مارو لایک کنید و با دوستانتون به اشتراک بزارین.

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

  لینک کوتاه:
  0