Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چگونه آینده ی خود را در 5 سال دیگر ببینیم ؟!

دسته بندی :روانشناسی و طرز رفتار 25 سپتامبر 2019 3871
5 سال آینده ی من چیست؟
 • پیش گفتار من

در این پست به تجربیات خودم درباره ی روابط دوستی میپردازم و همچنین بهتون یک اصل بسیار مهم رو میگم که با اون میتونید 5 سال آینده ی زندگی خود را پیشبینی کنید. امیدوارم براتون مقاله ی جالب و مفیدی از آب در بیاد.

 • بریم سر اصل مطلب : 5 سال دیگر چه میشود؟

اصل ماجرا از این قرار است که تو اخلاق و شخصیتی رو پیدا میکنی که میانگین 5 تا از بهترین دوستات دارند یا به عبارتی دیگر تو میانیگینی از رفتار و سبک زندگی 5 تا از بهترین دوستانت میشوی . توجه کنید که این موضوع برای هر شخصی صد در صد درست است! یعنی شما شاید با خودتان بگویید که دوستان من یا اشخاصی که با آنها وقتم را میگذرانم تاثیری روی من نخواهند گذاشت یا من اجازه ی تاثیر گذاشتن آنها را نمیدهم.  در حالی که اگر چنین فکر میکنید سخت در اشتباه هستید.

تاثیر پذیری چیزی اجتناب ناپذیر است و غیر ارادی شما تغییر میکنید و نمیتوان جلوی آنرا گرفت پس بهترین راه انتخاب با دقت دوستان و اشخاصی است که بیشترین وقتتان را با آنرا میگذرانید. شوخی نمیکنم! این مسله چیز بسیار بسیار جدی هست و در صورت رعایت نکردن آن مشکلات زیادی میتوانید متحمل شوید.

اگر شما با اشخاصی بگردید که روزانه به دنبال پیشرفت باشند و وقت خود را با خوش گذرانی و دختر بازی یا پسر بازی نگذرانند شما نیز مثل آنها موفق تر خواهید بود و برعکس اگر با اشخاصی دختر باز یا پسر باز بگردید شما نیز مثل آنها خواهید شد. این مطلب رو از روی تجربیات شخصی خودم میگویم و چرت و پرتی نیست که در کتاب خوانده باشم.

 • چند نوع آدم داریم؟

بنظر من به طور کلی انسان ها به دو دسته تقسیم میشوند:

 1. اشخاصی که درون گرا هستند و تنهایی بهتر پیشرفت میکنند
 2. اشخاصی که اجتماعی هستند و با ایجاد شبکه بهتر پیشرفت میکنند.

اشتباه بزرگ خیلی ها این است که فکر میکنند افراد درون گرا نمیتوانند اجتماعی شوند ولی این یک طرز فکر اشتباه است بلکه افراد درون گرا میتوانند اجتماعی شوند ولی چون به جزییات دقت میکنند ، از جمع خوششان نمیاید و زمانی را برای شارژ شدن دوباره به تنها بودن نیاز دارند. برای مثال دقت این افراد روی زبان بدن شخص مقابل است و این افراد سریع متوجه میشوند از چه چیزی و از چه بحثی خوشتان میاید و از چه بحثی بدتان میاید.

 • برای هر دسته کدام بهتر است؟

من یک فرضیه دارم که بر اساس آن انسان هر چقدر تنها تر باشد و دوستان کمتری داشته باشید بیشتر پیشرفت میکند چون دیگر وقت خود را صرف بیرون رفتن و رفیق بازی نمیکند. البته داشتن دوستان باهوش و دنبال پیشرفت که بسیار کم پیدا میشود قضیه ای متفاوت است.

برای اشخاص درون گرا تنها تر بودن بهتر است و بهترین توصیه ای که به این اشخاص میتوانم بکنم خواندن یا گوش دادن به کتاب صوتی “آیین دوستیابی” یا همان ” How to Win Friends and Influence People”  از  نویسنده ی معروف دیل کارنگی است . من به شما اطمینان میدهم که این کتاب ارزش گوش دادن را دارد و این تنها چیزی است که شما نیاز خواهید داشت تا دوستیابی کنید.

البته این کتاب را به اشخاص اچتماعی که به دنبال افزایش نفوذ خود و افزایش تعداد دوست هستند نیز پیشنهاد میکنم که این بهترین کاری است که افراد اجتماعی میتوانند بکنند یعنی بهترین کار افزایش تعداد دوست و ایجاد شبکه است.

 • نتیجه ی اصلی از حرف های من

نتیجه  و خلاصه ی حرف های من این است که شما باید دوستان خود را با دقت انتخاب کنید چون دوستان و افراد نزدیک به شما هستند که آینده ی شما را مشخص میکنند یا یک سخن ماندگار هست که میگوید :

دوستانت را به من نشان بده تا من آینده ی تو را بهت بگویم

همینطور در این مقاله گفتم دو دسته افراد وجود دارند و نتیجه میگیریم که اگر دوستان زیادی ندارید دلیل نمیشود که شما حتما موفق نمیشوید بلکه شاید شما درونگرا هستید و موفق شدن شما با تنها بودن میسر میشود و در صورتی که اجتماعی هستید باید شبکه تشکیل دهید یا اگر بخواهم در یک کلام بگویم همه ی ما یکسان نیستیم و هر کدام از ما آزمونی با سوالات مختلف به نام زندگی را در حال دادن هستیم و تقلب کردن و تقلید کردن در زندگی باعث موفقیت نمیشود چون سوالات هر شخص در آزمون زندگی متفاوت بوده و شرایط و دارایی های هر شخص در زندگی متفاوت هست.

در ضمن باید بگم این کتابی که معرفی کردم خیلی کتاب معروفی هست و خیلی از بزرگان خوندن اون رو توصیه کردند و من خودم به شخصه  فایل صوتیش رو گوش میدم.

خیلی دوست دارم نظر ما رو هم در باره ی مقالم بدونم. حتما نظرات خودتون رو باهامون به اشتراک بگذارین تا انگیزه ای برای نوشتن دوباره ی من بشود.

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

  لینک کوتاه:
  0