Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آموزش قدم به قدم ساخت کیف پول (wallet) ارزهای مجازی

دسته بندی :ارزهای دیجیتال 3 آگوست 2019 7049
آموزش قدم به قدم ساخت کیف پول بیت کوین

کیف پول چیست؟

شما برای نگه داری بیت کوین یا هر ارزدیجتال دیگر نیاز به کیف پول دارید. در حقیقت کیف پول ارز های شما را نگهداری میکند و قابلیت فرستادن و دریافت ارزهای دیجیتال را برای شما فراهم میکند

انواع کیف پول ارزهای دیجیتال:

  1. کیف پول دسک تاپ یا همان در کامپیوتر

  2. کیف پول کاغذی یا همان فیزیکی

  3. کیف پول موبایلی

  4. کیف پول سخت افزاری

  5. سایت های کیف پول

کیف پول دسک تاپ یا همان کامپیوتری نرم افزاری است که بر روی کامپیوتر شما نصب میشود و معمولا کلید های خصوصی شما را در کامپیوتر بصورت رمز گذاری شده نگه میدارد .کیف پول کاغذی که کاملا بصورت آفلاین است کلید های شما را بصورت کاغذ و با قابلیت کپی گرفتن از کاغذ به شما میدهد.

کیف پول موبایلی اپلیکیشنی است که بر روی موبایل شما نصب میشود و موبایل شما را به کیف پول شما تبدیل میکند و از خوبی های آن دسترسی آسان به فرستادن و دریافت ارز دیجیتال میباشد. آخرین نوع کیف پول سخت افزاری است که ایمن ترین راه برای نگه داری ارزهای دیجیتال میباشد ، در حقیقت شما در این روش قطعه ی سخت افزاری را میخرید که همیشه بصورت آفلاین میباشد و دارای امنیت فوق العاده بالایی در موارد هک شدن دارد.

در آخر نیز بدترین روش برای شما ایرانیان سایت های کیف پول است چون به علت تحریم بودن ایران این سایت ها ممکن است دسترسی شما به کیف پولتان را ببندد و پول داخل آنرا برای خودش بگیرد.

چه کیف پولی برای من مناسب است؟

همیشه یادتان باشد چیزی که بصورت آنلاین است قابلیت هک شدن دارد که در این کیف پول ها اگر مقدار زیادی بیت کوین نگه میدارید ما حتما به شما کیف پول سخت افزاری لجر نانو را معرفی میکنیم چون امن ترین روش است.

در صورتی که پول خریدن کیف پول سخت افزاری را ندارید ما روش دیگری برای شما داریم. در صورتی که در خانه ی خود کامپیوتر اضافی دارید برای مثال کیس قدیمی یا لپ تاپ قدیمی ، شما میتوانید کیس را تبدیل به کیف پول بسیار امن کنید.

روش کار اینطور است که ابتدا ویندوز لپ تاپ یا کیس را عوض میکنید و سپس در صورتی که امنیت بیشتر میخواهید روی ویندوز تازه نصب شده آنتی ویروس نصب میکنید و سپس نرم افزار ها کیف پول دسک تاپ را روی آن نصب میکنید. (در ادامه ی مقاله بهترین کیف پول دسک تاپ را به شما معرفی میکنیم) . توجه داشته باشید که بیشتر کیف پول ها برای دسترسی کامل به علت تحریم بودن ایران به v p n نیاز دارند.

در صورتی که میخواهید امنیت را کمی بالا تر ببرید  v p n را خریداری کنید و از v p n رایگان استفاده نکنید. بعد از آن کیف پول دسک تاپ را راه اندازی کنید و یادتان باشد همیشه این کیس یا لپ تاپ باید آفلاین باشد و هیچ نرم افزاری یا بازیی روی آن نصب نشود و هیچ فلشی بعلت اینکه ممکن است فلش ویروسی باشد به آن وصل نشود.

در حقیقت شما الان کیف پول سخت افزاری خود را ساخته اید. در رابطه با کیف پول های آنلاین که بصورت سایت هستند همانطور که کمی پیش گفتم به علت تحریم بودن پیشنهاد میکنم به هیچ وجه استفاده نکنید.

کیف پول کاغذی نیز رتبه ی دوم در امنیت را پس از سخت افزاری دارد( روشی که بالا گفتم هم سخت افزاری بحساب میاید) که اگر میخواهید در بانکی یا صندوقی نگهداری کنید رتبه ی دوم امنیت را دارد.کیف پول موبایلی نیز چون امکان دزدیده شدن یا گم شدن آن است زیاد پیشنهاد نمیکنیم در صورتی که از بیت کوین خود هر روز استفاده نمیکنید.

بهترین کیف پول دسکتاپ (کامپیوتری) چیست و چگونه راه اندازی اش کنم؟

بهترین ها کیف پول exodus و jaxx  هستند. که بعد از نصب نرم افزار پروسه ی ساختن آسانی دارند و در exodus از شما یک ایمیل (که بهتر است جیمیل خود که  دارای وارد شدن دو مرحله ای یا همان two factor authentication  است را برای امنیت بیشتر دهید) همینطور به شما لیستی از کلمات بهم ریخته میدهد که باید آنها را روی ورق بنویسید یا چاپ کنید که در صورتی که دسترسی شما به کیف پول قطع شد، با وارد کردن آن کلمات دوباره دسترسی پیدا کنید.

بسیار تاکید میکنم که این کلمان در هم برهم را چاپ کنید و جایی امن نگه دارید چون همانطور در پست “مزایا و معایب بیت کوین چیست؟ + ویدیو” گفتم ، هیچ شرکتی صاحب بیت کوین نیست و در صورتی که دسترسی خود را به کیف پول از دست بدهید کسی نمیتواند کمکتان کند و دسترسی شما به همه ی پول های داخل کیف پول قطع میشود و شما ضرر زیادی میکنید.

بسیار زیاد به شما پیشنهاد میکنم که از v p n  در همه ی مراحل استفاده کنید چون ایران تحریم است و ممکن است برای شما مشکلی پیش آید. jaxx و exodus هر دو کیف پول های خوبی هستند ولی jaxx اپلیکیشن موبایلی نیز دارد ولی exodus فاقد آن میباشد.

 

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0