Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سیر تا پیاز استخر یا pool در ماینینگ

دسته بندی :ارزهای دیجیتال 14 جولای 2019 8696
استخر ماینینگ
 • معنی استخر یا pool در ماینینگ چیست؟

ما شما را با اصطلاح ماینینگ در این پست  آشنا کردیم و توضیحات لازم را دادیم .تا چند وقت پیش ماینینگ با یک کامپیوتر ساده ممکن بود ولی با افزایش سختی شبکه دیگر یک کامپیوتر ساده قادر به ماینینگ به صرفه نیست. دلیل این است که تعداد ماینر ها بیشتر شدند و رقابت برای ماینینگ در شبکه بیشتر شد و امروزه دستگاه هایی مخصوص ماینینگ با قدرت هایی بسیار بسیار بیشتر از یک کامپیوتر ساده در شبکه در حال ماین هستند.

پس با افزایش سختی شبکه ما نیاز به قدرت محاسبه ی بیشتری داریم تا بتوانیم ماینینگ کنیم. اینگونه بود که استخر ها بوجود آمدند. در حقیقت استخر ها جایی هستند که تعداد زیادی ماینر به آنها وصل میشوند و قدرت ماینینگ خود را روی هم میگذارند تا شانس بیشتری برای دریافت بلاک داشته باشند تا با ماین کردن بلاک پاداش حاصل را بین ماینر ها با توجه به مقدار قدرت ماینینگی که گذاشتند پخش شود. وقتی میگوییم جایی هست منظور این نیست جای فیزیکی است بلکه استخر سایتی است که قدرت ها را روی هم میگذارد.

 • کدام استخر یا pool بهتر است؟

از جمله چیز هایی که در انتخاب یک استخر باید در نظر داشت ; اول این است که از ارزی که میخواهید ماین کنید پشتیبانی کند. دوم این است که این استخر چقدر بزرگ است؟ از بزرگی منظورمان تعداد ماینر هایی هست که به استخر وصل شده اند ; هر چه تعداد افراد زیاد شود پس قدرت ماینینگ استخر بیشتر میشود و شانس استخر در پیدا کردن بلاک برای ماین بیشتر است. بعضی استخر های کوچک که قدرت زیادی ندارند شاید برای چندین روز یا چندین هفته یا بیشتر طول بکشد تا بلاک را پیدا کند ولی در عوض چون تعداد افرادی که در آن مشغول به ماین هستند کمتر است و به اشخاص پاداش بزرگ تری میرسد( البته در مقایسه با استخر های بزرگ). سومین عاملی که باید به آن توجه کرد کمسیونی است که استخر بابت جمع کردن افراد ، از پاداش دریافتی بعد از ماین نزد خود نگهداری میکند. که بعضی استخر ها 0.5% یا  2% و یا مقدار دیگری است.

 • PPLNS و PPS چیست؟

استخر ها روش های متفاوتی را برای پرداخت پاداش ما بکار میگیرند که دوتا از معروف ترین این روش ها PPS و PPLNS است. در دادن درامد به روش PPS در در حقیقت استخر دستگاه ماینر شما را اجاره میکند و با توجه به مقدار قدرتی که به استخر دادین به شما سود میدهد. روش دیگر PPLNS است که استخر باتوجه به تعداد بلاک های حل شده در آن روز توسط استخر و همچنین قدرتی که شما به استخر میدهید به شما پاداش پرداخت میکند پس به این بستگی دارد آن روز استخر چطور عمل کرده و آیا روز خوبی و پر درامدی برای استخر بوده یا نه. در حقیقت در PPLNS شانس نیز دخالت دارد ولی در PPS شانس دخالتی ندارد.

 • از PPS استفاده کنم یا PPLNS ؟

بطور کلی اگر نیاز دارید که بطور مداوم پاداش بگیرید تا قبض برق را پرداخت کنید یا میخواهید برای مثال بازده دستگاه رو در 5 ساعت تست کنید PPS برای شما بهتر است ( بعضی سایت ها PPS+ هم دارند که علاوه بر پاداش قدرت ماینینگ شما به شما از کل بلاک هم سودی میدهد پس بهتر از PPS خالی است) . ولی اگر برای مدت طولانی میخواهید ماینینگ انجام دهید مثلا برای یک ماه یا یک ماه بیشتر روش PPLNS بهتر است چون بطور کلی در بازه زمانی زیاد پاداش بیتکونی که دریافت میکنید در PPLNS بیشتر از PPS است.

 • معرفی چند استخر برای بیت کوین

از جمله استخر هایی که برای ماینینگ مناست هستند به شرح زیر است:

 1. AntPool
 2. اسلاش پول Slush Pool
 3.  استخر F2Pool

ما خودمان به شما AntPool را توصیه میکنیم چون بزرگترین استخر است و تایید هویت دو مرحله ای دارد و هم به دو روش pps+ و pplns قابلیت پرداخت را دارد ولی کمسیون پرداخت در دو روش متفاوت است و از معایب این استخر بزرگ بودن و در نتیجه پرداخت سود کمتر است. البته بزرگ بودن استخر میتواند خوب هم باشد چون شانس دریافت بلاک زیاد میشود.

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

 1. aroora گفته؛
  10:53 2021/01/09

  سلام دوست من
  ایا هنوز هم AntPool را پیشنهاد می کنید؟

  • Sina Ma گفته؛
   13:53 2021/03/11

   حقیقتش من تریدینگ کار میکنم و از ماینینگ زیاد سر در نمیارم.

لینک کوتاه:
0