Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

قدم بعدی تکامل انسان در قرن 21 چیست ؟

دسته بندی :روانشناسی و طرز رفتار 27 نوامبر 2019 2751
evaluation of mankind
  • این مقاله جواب نیست ! بلکه فرضیه هستش.

خیلی وقته دارم به این موضوع فکر میکنم که روند تکامل بعدی انسان کجاست و چه چیز هایی در این دوره مزیت محسوب میشه؟ باید بگم این مسایلی که در این مقاله مطرح میکنم فقط نظر شخصیه خودمه و خیلی مشتاقم نظر شما رو هم در این رابطه بدونم تا شاید به نتایجی دست یافتیم.

بهتون قول میدم این مقاله خیلی جالب خواهد بود و چیزی مانند فراانسان ها رو برسی میکنیم و سعی میکنیم اول تکامل رو تعریف کنیم. در صورتی که هر جای مقاله اشتباهی کردم حتما به من بگین چون من رشتم روانشناسی نیست و تحصیلات دانشگاهی در این رابطه ندارم.

هدف این مقاله بوجود آوردن یک جرغه یا انقلاب فکری در ذهن شماست و سعی میکنم مقاله رو بصورت انتها باز تموم کنم.

  • تکامل چیست؟

تکامل روندی هستش که طی اون  موجود تغییری میکنه و این تغییر ، اون موجود رو با محیط سازگار تر میکنه. بحث ما تکامل خوب هستش. باید توجه داشته باشین که این محیط موجود هستش که تعیین میکنه تغییر بوجود اومده خوب هست یا نه.

بزارین مثالی بزنم : برای مثال اجداد ما اکثر اوقات در خطر حمله ی موجودی دیگر بودن و داشتن شنوایی قوی یک صفت خوب بوده . چون شنوایی خوب میتونست به انسان کمک کنه که خطر رو تشخیص بده و بتونه موقعیت اون رو دقیق بدونه ولی امروزه این صفت میتواند بد باشد!

حتما میپرسید چرا؟ چون فرض کنید شما کارمندی هستید که در شهری زندگی میکنید که شلوغ میباشد. داشتن شنوایی بسیار قوی فقط مانع خوابیدن شما میشود چون شب ها در شهر های شلوغ سر و صدا زیاد هستش و چون شما شنوایی قوی دارید بیشتر از دیگران زجر میکشید و نمیتوانید بخوابید.

امیدوارم تا الان یه کلیاتی درباره ی تکامل داشته باشین.

  • نظر من در قدم بعدی تکامل

حتما دیده اید که بعضی افراد که بیماری های روانی دارند ، بسیار باهوش هستند . بحث من این هست که شاید چیزی که ما اون رو بیمار روانی مینامیم ورژن تکامل یافته ی ما هستند و ما تکامل نیافته هستیم. بزارین مثالی بزنم.

منظور من بیماری هایی مثل ADHD , OCD و اسکیزوفرنی هستش. بزارین به بیماری OCD یا همون وسواس بپردازیم. این افراد ، در مواردی ، ذهنشون شروع به حساب کردن پیشامد های مختلف میکنه. خوب این میتونه بد باشه و میتونه خوب باشه . برای مثال اگر در تاکسی نشسته اید و ذهن شما در حال محاسبه ی احتمالات برخورد ماشین ها و بعد عکس العمل مردم نسبت به این تصادف ماشین ها باشه ، خودتون زجر میکشین.

ولی حالا ما طراح وبسایت یا برنامه ریز جنگ ها یا شطرنج باز ها را وسواس فرض کنیم ، افراد وسواس موفق تر خواهند بود . چرا؟ چون طراح وبسایت تمام حالت هایی که مشتری به مشکل بر بخورد را حساب میکند یا تمام سلیقه ها رو حساب میکنه و سایتی رو طراحی میکنه که تقریبا بی نقصه.

یا برنامه ریز جنگی رو داریم که تمام حرکات دشمن رو پیشبینی میکنه و یک راه حل براشون میده و یک نقشه ی بی نقص ارایه میده یا شطرنج بازی که کار های حریف خودش رو پیشبینی میکنه.

چندی پیش داشتم درمورد ADHD  یا همون بیش فعال ها تحقیق میکردم  و فهمدم این افراد میتونن در یک زمان بر روی دو کار تمرکز کنند یا به دو چیز متفاوت فکر کنند .

البته بیماری هایی مثل افسردگی رو با این مسایل قاطی نکینید که من در مقاله ی “چرا بازی های کامپیوتری میکنیم؟” بهتون تقریبا توضیح دادم که ما دوست داریم همش مانند اجداد خودمون رفتار کنیم. اجداد ما به اجتماعی بودن و اشتراک و فعالیت چند نفره و کارگروهی و ساخت و ابداع عادت داشتن که اصل و هسته ی انسان هستن و نمیشه ازشون فرار کرد.

ولی ما امروزه بچه رو در یک اپارتمان جدا از همه بزرگ میکنم و این باعث میشه شخص یا همون بچه در آینده دچار افسردگی بشه و یا اون بچه عقده ی کار های خود را در بازی های کامپیوتری خالی کنه.

برای همین میگم افسردگی با بیماری هایی مثل OCD و ADHD نباید یکی دونسته بشه. امروزه ما در دنیایی زندگی میکنیم که باهوش بودن مهم تر از جسم قویه و لاغر بودن شانس انتخاب شدن توسط جنس مقابل شما رو بیشتر میکنه و دیگه ما به خیلی چیز های قدیمی نیاز نداریم و یا به عبارتی دیگر دوره زمونه عوض شده و داره دوره ای میاد که این اشخاص با این بیماری ها موفق تر از انسان عادی هستن

 

برین یک مقدار تحقیق کنید و میفهمید که خیلی از افراد معروف و دانشمندان با بیماری وسواس یا بیش فعالی دست و پنجه نرم میکنن و میبینید که افراد خیلی موفقی هم هستند و حتی تاریخ هم مطالعه کنید میفهمید که آدم های مشهور یه مقدار فرق داشتن و شاید بیماری هایی داشتن.

چندی قبل بهتون گفتم که اجتماعی بودن در اصل و هسته ی ما هستش که من منظورم از این حرف این بود که در اصل ما انسان های Homo sapiens هستش و این اجتماعی بودن و ارتباط ما بود که باعث شد ما بر نئاندرتال ها Neanderthal بتونیم غلبه کنیم وگر نه اون ها از نظر جسمانی از ما قوی تر بودن.

مقاله رو دراز نمیکنم ولی همیشه دوست داشتم سایتی داشته باشم تا توی اون سایت این مسایل بحث بشه و باعث ارتقای سطح علمی همه بشه. اگر اطلاعاتی یا نظری در این رابطه دارید حتما بهم بگین.

  • شما چی فکر میکنید؟

همانطور که در اول مقاله گفتم نظر شما برای من خیلی مهم هستش و میخوام نظر شما رو در رابطه با اینکه ایا بیماری های روانی قدم بعدی در تکامل هستش یا نه بدونم و شاید اطلاعات من هم در این رابطه بیشتر بشه و چیزی از شما بیاموزم.

  • پیشنهاد و حمایت

برای مطالب بییشتر حتما مارو در شبکه اجتماعی های آپارات و اینستاگرام دنبال کنید و دوست داریم بهتون بگیم به احتمال زیاد دنیای ارزدیجیتال بخشی از آینده ی پول خواهد بود و هنوز فرصت های خیلی زیادی در این زمینه برای پول در آوردن و یاد گرفتن وجود داره و سرمایه گذاری در اون میتونه مثل خریدن دلار 3 تومنی در قدیم هست که هیچ کس فکرشم نمیکرد انقدر قیمتش بالا بره.

ما در سایتمون دوره های ارزهای دیجیتال رو برای کسب درآمد دلاری گذاشتیم که میتونید با خرید اون ها وارد دنیای خرید و فروش و کسب سود از ارزهای دیجیتال بشین. اسم دوره “چگونه با تریدینگ درآمد دلاری داشته باشم؟” که میتونید با کلیک بر روی اون در مقاله به صفحه خرید اون برید.

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0