Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چرا قیمت بیت کوین سال 2020 بشدت بالا میرود؟ (Bitcoin Halving چیست؟)

دسته بندی :ارزهای دیجیتال 4 اکتبر 2019 3930
Bitcoin-Halving چیست؟
  • پیش گفتار های مقاله

اول از همه باید بگویم که یکی از بزرگترین مشکلات  برای یک ارز میتواند مشکل مربوط به عرضه و تقاضا باشد. احازه  دهید کمی بیشتر توضیح بدم: همانطور که در مقاله ی “تاریخچه و آینده ی پول به زبان ساده” به این موضوع پرداختیم که اگر ارزی بیش از حد چاپ شود یا تولید شود قیمتش با توجه به قانون عرضه و تقاضا پایین میاید دلیل هم این است که هر چیز که کمتر باشد با ارزش تر است و هر چیز که زیاد باشد دیگر ارزش زیادی نخواهد داشت.

همچنین در مقاله ی “بعد از تمام شدن بیتکوین برای ماینر ها چه اتفاقی می افتد؟” گفتیم که سازنده ی بیت کوین قانون خاصی برای بیت کوین گذاشته تا مشکل زیاد شدن ارز حل شود و آن قانون این است که تمام بیت کوین ها در 21 میلیون تمام میشوند . برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله رو مطالعه کنید.

ما میدانیم که ماینینگ یا همان استخراج فعلا برای دریافت پاداش از شبکه ی بیت کوین است. که این پاداش تقریبا هر 4 سال تصف میشود یعنی اگر در سال 2012 ماین میکردید شما بابت هر بلاک 25 بیت کوین میگرفتید و برای همین کار شما در سال 2016 مقدار 12.5 بیت کوین دریافت میکردید و در سال 2020 که در حال امدن هست شما برای ماین یا همان استخراج یک بلاک 6.25 بیت کوین دریافت خواهید کرد

  • خوب این موضوع چه ربطی به قیمت داره؟

تاریخ بیت کوین نشان داده که هر بار که این اتفاق افتاده است، قیمت بیت کوین بسیار بالا میرود و دلیل آن هم این هست که دیگر تعداد کوین هایی که با استخراج به شبکه وارد میشوند کمتر است و این کمتر بودن سرعت تولید باعث کمیاب شدن بیت کوین و همینطور بالا رفتن قیمت آن میشود.

به این پروسه ی نصف شدن پاداش Bitcoin Halving میگویند که باعث میشود مدت زمان رسیدن به 21 میلیون بیت کوین که آخرش هست کند تر شود و همان اتفاقی که برای دلار افتاد و اررزش آن افت کرد برای بیت کوین رخ ندهد

  • چرا بیت کوین مانند طلا است؟

بیت کوین از آن جهت مانند طلا هست که آن هم مانند بیت کوین مقدار محدودی دارد و عنصر طلا مقدار خواصی در زمین وجود دارد و این باعث شده که طلا اولین و بهترین ارز برای تبادل باشد و برای انسان برای مدت طولانی با ارزش بماند.

  • حرف های مهم

اول از همه باید بگویم که هیچ چیز صد در صد نیست. اگر در بازار های مالی تجربه داشته باشید حتما میدونید که پیشگویی دقیقی وجود ندارد و بازار های مالی ریسک زیادی دارند و بخصوص بازار ارز های مجازی که حتی شاهد دو برابر شدن پول در عرض 3 ساعت بودم . این یعنی 100 درصد سود در 3 ساعت و برعکس این قضیه هم اتفاق میوفتد یعنی 100 درصد ضرر در عرض چند ساعت.

چیزی که باید در نظر داشته باشین اینه که اینها نظرات شخصی من هستند و شاید درست در نیایند پس همانطور که قبلا گفتم : هیچ وقت با نظر دیگران خرید و فروش نکنید بلکه تحلیل و تحقیق خود را بکنیدو بعد بر اساس آن تصمیم بگیرید.

تجربه ثابت کرده بهترین زمان خرید یک سال قبل از Bitcoin Halving و بهترین زمان فروش یک سال بعد از آن است. البته به این خیال نباشید که الان بیت کوین را بخرید و چند سال دیگر سود کنید . بلکه باید دنبال موقعیت خوب برای فروش آن نیز باشید چون خرید بدون فروش سود نمیدهد. ( البته اگر در نظر دارید پول خود را به تومان تبدیل کنید).

خیلی دوست دارم نظر شما رو درباره ی مقاله بدونم . حتما یادتون باشه میتونید در دیدگاه نظر خودتون رو بگین یا سوالاتتون رو بپرسید و باعث خوشحالی من شوید.

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0