Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تغییرات بزرگ اجتناب ناپذیر زندگی (زندگی تریدر ها)

دسته بندی :روانشناسی و طرز رفتار 20 نوامبر 2020 1884
  • پیش گفتار

چند وقتیه برای نوشتن یک مقاله براتون خیلی فکر میکنم چون حرف هام متنوع هستند و انتخاب یک عنوان کوتاه برای مقاله سخت تر میشه. برای همین این دفعه عنوان مقاله هامو متن باز تر انتخاب میکنم. درسته بعضی وقت ها فکر میکنم فقط دارم برای ذهن خودم مقاله مینویسم و به امید اینم کسی در آینده  مقاله ها رو بخونه و بتونه تغییری توی زندگیش ایجاد کنه .

امروز میخوام در مورد چند مسله ی خودشناسی باهاتون حرف بزنم . منظورم چیز هایی بود که خودم تازه بهشون پی بردم. انتظار نداشته باشید این مقاله اطلاعات بورسیتونو بصورت آکادمیک زیاد کنه. این مقاله فقط قسمتی از دل نوشت های من در راه تریدینگ هستش

  • تریدینگ راه پر از موانع

خیلی از ما به دلایل مختلف تریدینگ رو انتخاب کردیم. و اکثرا هم با دلشوره و استرس این راه رو شروع به رفتن کردیم . بدون اینکه مطمعن باشیم تریدینگ مسیر درستی برای گذراندن رندگی هستش یا نه. اکثر جا ها میخونیم که در تریدینگ افراد کمی هستن که موفق میشن. برای مثال خیلی ها میگن نود درصد تریدر ها موفق نمیشن.

کمی میگذره و با دیدن چند ویدیو احساس میکنیم استاد شده ایم. بعدش برحه ای میرسه که اولین شکست بزرگمون یا Losing streak  رو تجربه میکنیم و با حرف خیلی ها روبه رو میشیم که میگن پولمون رو باختی یا خیلی داری باخت میدی. در اون لحظه هستش که به خودمون شک میکنیم و به خودمون میگیم نکنه که این بورس اعتیادی هستش که من دارم و باید کنارش بزارم.

یه شک بزرگی همیشه توی ذهنتون هست که میگه راه درستی رو انتخاب کردم یا نه ؟  کم کم میبینید بورس به خواب یا زندگیتون صدمه وارد میکنه . اینو بدونید که من و هر تریدری این حس ها رو تجربه میکنیم ولی متاسفانه این فرهنگ رو ندارند که به اشتراک بزاریم. فقط اگه پیام هایی که توی دایرکتم هست رو یک روز ببینید میفهمید که خیلی از افراد هم مثل شما هستند. ( البته جا داره اشاره کنم این تجربه ها رو اکثرا اشخاصی میگذرونند که این راه رو خیلی جدی دنبال کرده باشن )

اوایل کارم خیلی پیشنهاد ها برای سبدگردانی افراد رو دریافت کردم ولی از اونجایی که من اعتماد به سقف نداشتم و نمیخواستم ریسک کنم هیچ کدوم رو قبول نکردم و من به شما هم پیشنهاد میکنم همچین کاری نکنید.

البته من کسی بودم که تریدینگ رو از راه آکادمیک یاد نگرفت. من نه رشتم اقتصاده و نه کلاسی رفتم . ولی الان که فکر میکنم تحصیلات اکادمیک اون قدرا هم برای یادگیری تریدینگ و یا حتی سبدگردانی نیاز نیست. تک تک چیز هایی که نیاز دارید بدونید در اینترنت پیدا میشه. یکی از بهترین توصیه هایی که میتونم بهتون بکنم این هستش که همیشه به خودتون یادآوری کنید که فردا باز هم بازار باز خواهد شد. این باعث میشه بدونید که تا وقتی نفس میکشید و زنده هستید هر روز فرصت سرمایه گذاری جدیدی هستش و یک فرصت فقط برای یکبار پیش نمیاد

  • زندگی فقط پول است ؟!

تغییرات زیادی توی زندگی خواهیم کرد و نباید سعی کنیم در مقابلشون مقاومت کنیم . چون هر تغییر میتونه یک شانسی رو هم همراه بیاره . همیشه به نظر من همونطور که توی مقاله فیل در مغزم گفتم ما دروغ هایی رو به خودمون میگیم و تعصب خاصی هم روی اون دروغ ها داریم . این مورد رو میتونیم در تریدینگ هم مشاهده کنیم. برای مثال دقیقا وقتی که خط روند میشکند ولی ما نمیخوایم قبول کنیم که خط روند شکسته. این یعنی روی تحلیلمون تعصب داریم که این چیز کار اشتباهی هستش. هر تریدر تازه وارد اگر بصورت جدی بخواد تریدینگ رو یاد بگیره حتما این چیز ها رو تجربه میکنه

در آموزش تریدینگ اولین چیزی که بهت یاد میدن کشیدن خط روند هستش. ولی هیچ موقع این رو بهت نمیگن که یکی از سخت ترین بخش های تریدینگ کشیدن خط روند های درست و مهم هستش . در کشیدن خط روند اکثر با تجربه ها با یک جمله فقط نصیحت میکنند که اون هستش که :

Keep it simple !  یا همون : سعی کن موضوع رو ساده نگه داری و پیچیدش نکنی (خطی که اونجا نیست رو به زور اونجا نزاریش )

اگر دقت کرده باشین من یک هفته براتون مقاله نزاشتم . چیزی که توی اون یک هفته من آموختم این بود که همه چیز پول نیست . خیلی چیز ها با ارزش تر از پول در دنیا هست. دومین چیزی که شد این بود که خیلی به خودشناسی بیشتری با مطالعات بیشتر رسیدم . یادتون باشه تریدینگ جنگ بین احساسات و منطق شماست و به خود شناسی رسیدن خیلی میتونه شما رو در این راه موفق تر کنه

  • مقاله های من

ما هر هفته مقاله ای با موضوع روانشناسی ، موفقیت مالی ، ارزهای دیجیتال و یا بازار های جهانی براتون میزاریم و سعی میکنیم تجربیات خودمون رو در آپارات ، یوتیوب و  اینستاگرام  بصورت ویدیویی به اتشار بدیم. پس اگر از مقاله لذت بردین یادتون نره لایک کنید و برای قوت قلب منم شده یه کامنت بدین.

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0