Alphageek-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بعد از تمام شدن بیتکوین برای ماینر ها چه اتفاقی می افتد؟

دسته بندی :ارزهای دیجیتال 14 سپتامبر 2019 4711
اتفاقی که برای ماینر ها می افتد
  • آیا بیتکوین تمام میشود؟

در جواب این مسله که آیا بیت کوین تمام میشود یا نه باید بگویم کل بیتکوینی که قابل استخراج هست 21 میلیون بیت کوین هستش و بعد از آن دیگر بیت کوینی قابل استخراج نیست. حتما میپرسید چرا ؟ دلیل این موضوع این است که اگر همینطور ماینر ها به ماین پرداخته و تعداد کل بیت کوین موجود در جهان را زیاد تر کنند و هیچوقت جلوی این روند گرفته نشود ، ارزش هر بیتکوین افت میکند چون یک اصل هست که میگوید هر چیز که زیاد شود ارزش هر واحد آن کمتر میشود و هر چیز که کمتر باشد کمیاب و با ارزش است.

این موضوع درباره هر ارز دیگری اتفاق افتاده است. برای مثال دلار  چند صد سال پیش ارزش بیشتری نسبت به الان داشت و با هر دلار میتوانستید خیلی چیز ها بخرید و البته زمانی بود که با چند دلار توانایی خرید یک خانه را داشتید!

در آن زمان آنقدر دلار کم چاپ شده بود که فقط افراد کمی یک دلاری داشتند. به این موضوع بصورت مفصل در مقاله ی “تاریخچه و آینده ی پول به زبان ساده” پرداختیم. سازنده ی بیت کوین که نمیخواست این افت ارزش برای آن رخ دهد بیتکوین را به 21 میلیون عدد محدود کرد.

  • در حال حاضر ماینر ها چگونه سود میکنند؟

در حال حاضر میانر ها بعد از ماین هر بلاک در شبکه ی بیتکوین نه تنها کمسیونی که اشخاص پرداخت کننده پرداخت کرده اند را دریافت میکنند، بلکه مقداری پاداش نیز به عنوان ماین بیتکوین به آنها پرداخت میشود و آن پاداشی که پرداخت میشود، بعد از رسیدن بیتکوین به 21 میلیون دیگر پرداخت نخواهد شد چون در حقیقت با پرداخت هر پاداش مقداری بیتکوین تولید میشود ( به عبارت دیگر چاپ میشود).

  • بعد از این اتفاق ماینر ها چگونه سود میکنند؟ آیا ماینر ها باز هم سود میکنند؟

به احتمال زیاد بعد از پرداخت نشدن پاداش برای ماینر ها ، آنها تمامی پول خود را از کمسیونی که افراد برای انجام تراکنش خود میدهند تهیه خواهند کرد و به احتمال زیاد مبلغ کمیسیون برای انجام هر بیتکوین بیشتر خواهد شد.

البته باید بگم که هر 4 سال یکبار مقدار پاداشی که شبکه بیت کوین به ماینر ها میدهد نصف میشود پس نتیجه میگیریم که زمان لازم برای رسیدن به 21 میلیون بیتکوین بیشتر میشود یعنی دیر تر به 21 میلیون میرسیم چون مقدار پاداش کمتر میشود . ( اگر به دید پول کاغذی نگاه کنید ،میتوانید به این دید نگاه کنید که هر چهار سال بیت کوین کمتری چاپ میشود)

پیش بینی میشود که در سال 2141 میلادی دیگر بیتکوین به مقدار معین خود یعنی 21 میلیون خواهد رسید و ماینر ها پول خود را از کمسون پرداخت شده برای تراکنش توسط کاربر ها میگیرند.

  • پیش بینی من در رابطه با بیتکوین

من فکر میکنم بیت کوین در آینده به وسیله ای برای نگهداری پول یا همان ارزش استفاده میشود و خیلی ها برای تراکنش روزانه ی خود از بیتکوین استفاده نخواهند کرد( البته اگر همینطور که هست پیش برود و شبکه ی لایتنینگ ساخته نشود) . در حقیقت میتوانید اینطور ببینید که بیتکوین مانند طلا برای نگهداری پول در خزانه استفاده میشود و ارزهای مجازی دیگر مانند پول کاغذی برای تراکنش های روزانه استفاده خواهند شد.

ممکن است بعد از رسیدن بیت کوین به 21 میلیون ماینر ها دیگر به علت سوده ده نبودن ماین نکنند و شبکه از هم بپاشد یا ممکن است تکنولژی انقدر پیشرفت کند که اندازه و مقدار مصرف دستگاه های ماینر آنقدر با صرفه شود که دیگر ماینینگ باز هم با صرفه باشد و یا شاید تعداد ماینر ها با با صرفه شدن بیشتر شود و شبکه از اینی که هست هم امن تر شود.

دوست عزیزم لطفا نظرات خود را با ما در قسمت دیدگاه به اشتراک بگذارید.

باتشکر

Sina Ma

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر در زنجان هستم و علاقه مند به حوزه ی ارزهای دیجیتال و پیشرفت فردی بخصوص در زمینه ی موفقیت مالی و روانشناسی هستم و عاشق راهنمایی افراد برای پیشرفت فردی آنها میباشم...

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

    لینک کوتاه:
    0